Миші — це один з основних інструментів для керування комп'ютером. Її основні функції полягають у наведенні на предмет, відкриття папок чи інших дій. Зараз їх випускається величезна різноманітність, що дає змогу підібрати девайс за своїми уподобаннями та його призначенню.

Класифікація мишок

Асортимент приладу для ПК дуже широкий і різноманітний. Вибирати мишу можна за зовнішнім виглядом, формою, призначенням, типом під’єднання. За останнім критерієм товар поділяється на дві категорії:

  • дротові;
  • Бездротові.

Перший тип з'єднується з комп'ютером за допомогою дроту. Його плюс у тому, що в нього стабільний сигнал передавання інформації, що зменшує шанси на втрату даних. Ідеально підходять для ігор. Наявність дроту може бути й істотним мінусом. Він буває різної довжини, і деяким користувачам він заважає під час роботи.

Бездротові миші говорять самі за себе. Їхня головна перевага у відсутності дроту, але їхня вага набагато більша, ніж у бездротових. Працює вона у разі під’єднання Wi-Fi або Bluetooth сигналу. Її зручно використовувати для роботи в інтернеті. Є моделі, що працюють на батарейках. Коли пристрій не використовується, він сам вимикається для економії заряду. Вони прекрасно підходять як для стаціонарного комп'ютера, так і для ноутбука.

У кожного варіанта миші розмінні типи датчика, що також впливає на його функціональність. Виділяють такі різновиди:

  • Лазерні. У них вмонтовано лазерний датчик, що забезпечує чутливість і точність передавання руху. Вони не вибагливі до робочої поверхні, можуть функціонувати як на спеціальному килимку, так і без нього.
  • Оптичні. Популярна модель, оскільки має невелику вартість і непогані характеристики. Усередині пристрою є діод і лінзи, що дають змогу визначати рух миші. Вони можуть працювати на дзеркальних і на скляних поверхнях. Рекомендуються для звичайного використання.
  • Геймерські. Обладнані додатковими кнопками. Ідеально прилягають до долоні. Зручні у використанні впродовж декількох годин.

Також усі інструменти поділяються за типом корпусу. Бувають класичні, ергономічні й асиметричні комп'ютерні мишки. Найпопулярніший різновид — це класичний. Він симетричний і зручний у використанні. Має округлу форму. Під час тривалої роботи може втомлюватися кисть, тому вибирати їх потрібно індивідуально.

В асиметричних моделях є виступ для великого пальця. Вони впевнено сидять у руці й не викликають дискомфорт. Їх вважають ідеальними для правшів. А ось ергономічні варіанти повторюють форму долоні. Вони поділяються на два класи — для правші і шульги. Вона повністю повторює контури долоні, рука не вислизає з мишки.

Як вибрати комп'ютерну мишу

Перш ніж розпочинати вибирати мишку, потенційному покупцеві потрібно розібратися, чим ігрова відрізняється від звичайної. Їхня головна відмінність полягає в різних способах експлуатації, якісних матеріалах і потужності начинки. Ігрові моделі мають безліч додаткових кнопок у своїй конструкції. У них висока точність сенсора, налаштовується роздільна здатність, швидкий і м'який скрол. Чіткий і легкий клік дає змогу швидко перемикатися між предметами або гравцями. Щоб зручно було грати з такої мишкою, потрібно вибирати її за індивідуальними параметрами. Зазвичай, вони повністю повторюють форму долоні й мають прийнятний розмір. Також у них невелика вага, що теж враховується під час вибору геймерської мишки. Вони не обтяжують руку, і навантаження під час швидких переміщень не таке високе.

Щоб розуміти, яку мишку вибрати, потрібно розбиратися у всіх різновидах. Рекомендується підбирати ідеальний пристрій, вибирати одну модель із кожної класифікацій. Отже, інструмент для роботи за комп'ютером буде дротовим або бездротовим. Другий тип може під’єднуватись до ПК різними способами — Bluetooth, USB, Wi-Fi, PS / 2. Деякі моделі можуть поєднувати в собі відразу кілька варіантів під’єднання. Призначений для роботи в інтернеті або для ігор, відповідно вибирається відразу дизайн і корпус пристрою. За типом датчика буде оптичним або лазерним. У випадку з ігровими пристроями враховується ще чутливість мишки, час відгуку й кількість кнопок.

Поширені питання та відповіді

Які товари користуються попитом в категорії Комп'ютерні миші?

Які товари з найнижчою ціною в категорії Комп'ютерні миші?

Які найдорожчі товари в категорії Комп'ютерні миші?

Комп'ютерні миші: ціни на ROZETKA

Товар Ціна
Миша Logitech M185 Wireless Grey (910-002238/910-002235) 799₴
Миша Rapoo 1620 Wireless Black 299₴
Миша 2Е MF220 Wireless Gray (2E-MF220WB) 249₴
Миша Logitech M110 Silent USB Blue (910-006758) 399₴
Показати ще