З появою комп'ютерів у житті людства сталася інформаційна революція, яка спонукала до змін світ електроніки. До сучасних персональних комп'ютерів виробники пропонують безліч периферійних пристроїв і аксесуарів. Найважливіші — клавіатура та мишка. Вибираючи мишу, потрібно звертати увагу на зовнішній вигляд, виробника, принцип роботи та технологію функціонування. Найпоширеніші пристрої — оптичні комп'ютерні мишки.

Принцип роботи оптичних комп'ютерних мишок

Наприкінці 90-х років виробники почали масово впроваджувати оптичні сенсори в комп'ютерні миші. Спочатку це були дорогі прилади з кулькою, яка каталася, й оптико-механічними датчиками. На сьогодні нам доступні сучасні апарати з оптичним датчиком без рухомих кульок. Принцип роботи оптичних комп'ютерних мишок ґрунтується на використанні джерел світла як керування. Сенсор безперервно робить світлини й порівнює підсвічувану світлодіодом поверхню під собою. Завдяки цьому маніпулятор "розуміє", в який бік переміщати курсор.

Працюють пристрої на будь-якій поверхні, крім дзеркальних, однак під час рухів можуть виникати посмикування або стрибки курсора, тому потрібно придбати спеціальний килимок. Девайси весь час випромінюють червоне або зелене світіння, навіть коли комп'ютер вимкнений. Цей фактор дратує багатьох покупців, оскільки вночі така підсвітка заважає спати. Такі апарати підійдуть офісним працівникам, які сидять за комп'ютерними столами. Вони чудово підходять для роботи з документами, вебсерфінгу та нескладних ігор.

Переваги оптичних мишок:

 • Вартість. Оптичні маніпулятори коштують дешевше, ніж лазерні мишки, і вважаються доступнішими.
 • Точність. Пристрої точно визначають місце розташування курсора та характеризуються швидкою роботою.
 • Невибагливість до поверхонь. Працюють навіть у разі виникнення проміжку між мишкою й поверхнею. Якщо апарат водити над столом, приблизно на висоті 1 сантиметр, курсор однаково буде переміщатися по екрану.

Різновиди оптичних комп'ютерних мишок:

 • Ігрові (геймерські). Призначені для комп'ютерних ігор, обладнуються чутливими сенсорами, додатковими клавішами, які розширюють можливості. Таким девайсам притаманний яскравий дизайн із підсвіткою й ергономічна форма корпусу з гумовими вставками, що поліпшують захоплення й запобігають ковзанню під час гри.
 • Офісні. Стандартні пристрої із середніми технічними характеристиками та звичним дизайном. Вони використовуються для виконання щоденних завдань.
 • Для ноутбука. У цій категорії представлені компактні маніпулятори, які зручно брати із собою в дорогу або в поїздку. Також вони підходять для планшетів, схильних до трансформації в ноутбук.

Як вибрати оптичну мишу?

Купити оптичну мишку за вигідною ціною, з офіційною гарантією від виробника та швидкою доставкою по містах України ви можете в інтернет-магазині ROZETKA. У каталозі магазину представлені модифікації з докладним описом технічних характеристик, світлинами, відгуками інших покупців і оглядами. А щоб ви захотіли повернутися знову, ROZETKA пропонує можливість оплати онлайн, послугу купування на виплату або в кредит і різні акції, знижки, розпродажі. За допомогою інформативних фільтрів ви зможете вибрати ґаджет за такими параметрами.

 • Спосіб під’єднання. 
  • Бездротові. Під’єднуються до ПК або ноутбука за допомогою інтерфейсів Bluetooth, Wi-Fi, Wireless або через радіоканал. Працюють від акумулятора, який потрібно заряджати, або від батарейок. Такі девайси зручні в транспортуванні та характеризуються мобільністю.
  • Дротові. Під’єднуються через роз'єм USB або PS/2. Другий вважається застарілим і практично не використовується. Дротові ґаджети характеризуються високою точністю і швидкою реакцією.
 • Розмір. У каталозі ROZETKA представлені універсальні моделі, ергономічні — для правшів і лівшів, і маленькі — для жіночих і дитячих рук.
 • Роздільна здатність. Відповідає цей параметр за швидкість переміщення курсора. Чим вищий показник, тим швидше переміщається курсор. Мають роздільну здатність від 800 до 2000 dpi.
 • Доповнення. 
  • Горизонтальне прокручування. Забезпечує прокручування вліво та вправо під час роботи з графічними програмами й архітектурними проєктами.
  • Вбудована пам'ять. Використовується для збереження параметрів миші — макроси кнопок, роздільна здатність сенсора. Обсяг вбудованої пам'яті варіюється від 16 до 64 Кб.
  • Сканер відбитків пальців. Запаролені користувачем файли відкриваються за допомогою відбитка пальця і стають недоступними для третіх осіб.
  • Індикатор рівня заряду. Використовується в бездротових пристроях і показує, чи потребує девайс заряджання.
 • Виробник. Покупці виділяють продукцію таких популярних компаній:
  • A4Tech. Мишки A4Tech характеризуються лояльною вартістю і високою технологічністю. Компанія випускає ґаджети для геймерів і стандартні, офісні.
  • Logitech. В арсеналі цього виробника є ігрові та офісні маніпулятори з різними способами під’єднання й типами випромінювання. Тут кожен покупець знайде підхожу модель.
  • Apple. Миші Apple вважаються технологічними та швидкими пристроями. Вони привертають мінімалістичним і витонченим дизайном, а також довговічністю й надійністю.
  • Lenovo. Китайська корпорація випускає класичні, ігрові миші та трансформери. Вони представлені в серії Yoga та здатні трансформуватися в пульт дистанційного керування для презентацій.

Оптичні комп'ютерні мишки — вічна класика. І нехай лазерні маніпулятори вважаються більш технологічними та вирізняються високою точністю, оптичні привертають покупців надійністю, якістю й довговічністю.

Обрано 4000 товарів

Показати ще