Один з головних компонентів комп'ютера, що дає змогу нормально за ним працювати, це клавіатура змінного типу. У стаціонарному варіанті ПК можна легко змінити цей елемент, оскільки він найчастіше підʼєднується за допомогою USB-отвору або Bluetooth-сполученням. З ноутбуками справа йде трохи складніше, але у разі бажанні та достатньої кількості фінансів можна змінити стандартну клавіатуру на бажану.

Класифікація клавіатур

Систематизувати виріб можна за різними критеріями, але більшість виробників представляють покупцям два типи, що ґрунтуються на принципі роботи:

  • Мембранні. Вони мають гнучку конструкцію. У разі натискання на клавішу, вона замикає контакти на друкованій платі. Це бюджетний варіант плати, але він не характеризується довговічністю. Мембрана втрачає еластичність, що призводить до поганого натискання клавіш. Відчуття і звук від такого процесу був, але контакти не замкнулися.
  • Механічні. Це найдавніший вид пристрою, але це не означає, що його принцип роботи застарів. На сьогодні вони вважаються еталонами якості, оскільки вони дійсно довговічні та можуть витримати майже 50 млн. натискань. Весь період експлуатації на клавіші комфортно натискати, вони не западають, практично не стираються й самі по собі зручні. Є 4 механізми роботи механічного типу пристрою і відрізняються вони зусиллям натискання, тактильними відчуттями, глибиною входу клавіші та звуком.

Розрізняти прилади можна і за типом введення інформації. Вони бувають із коротким і довгим кроком натискання. Перший тип характеризується високою швидкістю і зручністю набору тексту. За принципом будови корпусу клавіатури для комп'ютера бувають стандартними АТ моделями, ергономічними панелями та гнучкими приладами.

Також на ринку можна знайти нестандартні типи клавіатур. До них належать лазерні пристрої введення слів і цифр, портативні панелі, проекційні клавіатури, віртуальні, панелі з підсвіткою клавіш, дизайнерські варіанти. Останній тип створюється за індивідуальними розробками, і у світі може бути тільки одна компанія. У них додається дерево, дорогоцінні метали та камені. Ще популярність мають геймерські моделі. Вони призначені винятково для гри в комп'ютерні ігри, оскільки на панелі є безліч додаткових кнопок, які у звичайному житті будуть тільки відволікати від роботи.

Класифікувати прилад ще можна за кількістю клавіш. Їх буває 83, 83, 101, 104 або мультимедійна. Останній варіант — це найбільш сучасна та вдосконалена модель. У ній використовується стандартні 104 клавіші, але доповнюються вони ще іншими функціями — керуванням гучністю звуку, програвачем, мережевими можливостями, популярними програмами, вікнами ОС, керуванням станом ПК.

Поради щодо вибору

Виробники представляють велику різноманітність клавіатур із різними показниками та можливостями. Щоб розібратися в тому, як вибрати виріб, треба спочатку зрозуміти, як і де буде експлуатуватися прилад. Тому перший показник стосується інтерфейсу підʼєднання. Прилад буває таких типів:

Кожен варіант має переваги та недоліки, і покупцеві потрібно спиратися тільки на особисті переваги та тип роботи. У відгуках люди ще радять дивитися на жорсткість натискання. Тактильні відчуття багато про що свідчать, і можна відразу зрозуміти, наскільки буде комфортно працювати за таким пристроєм. Вона не має бути занадто жорсткою або дуже м'якою. Обидва варіанти будуть робити експлуатування некомфортним. і захочеться поміняти товар.

Якщо клавіатура вибирається для стаціонарного комп'ютера, то його габарити мають значення. За ПК має бути зручно працювати в будь-якій ситуації, до того ж не у всіх людей є стіл із висувною поличкою. Розміри пристрою також залежать від його призначення. У геймерських моделях досить багато клавіш, що відразу ж збільшує пристрій в обʼємі. Для звичайного набору тексту буде досить класичного варіанту.

Це початкові питання, які вирішуються під час вибору продукції. Після них можна переходити до наступних критеріїв, що стосуються розкладки клавіш, зовнішнього вигляду і компанії-виробника. Ці показники вважаються досить суб'єктивними, тому відповідь має дати собі кожен покупець самостійно.

Поширені питання та відповіді

Які товари користуються попитом в категорії Клавіатури?

Які товари з найнижчою ціною в категорії Клавіатури?

Клавіатури: ціни на ROZETKA

Товар Ціна
Клавіатура дротова RZTK Membrana RGB USB Black 359₴
Бездротова клавіатура Logitech Wave Keys Bluetooth/Wireless Black (920-012304) 1999₴
Бездротова клавіатура Logitech Pebble Keys 2 K380s Tonal White UA (920-011852) 1499₴
Клавіатура дротова RZTK KB 120 USB 179₴
Показати ще