Мембранні клавіатури одні з найпопулярніших на ринку периферійної техніки. Ці пристрої введення використовуються повсюдно, починаючи від настільних рішень, закінчуючи ноутбуками та портативними клавіатурами, призначеними для роботи з планшетними комп'ютерами.

Принцип дії й особливості мембранних клавіатур

Клавіатура являє собою доріжку з мембраною, над якою розташовані гумові або силіконові прокладки-ковпачки. Зверху на них кріпляться клавіші. Під час натискання клавіші користувачем стрижень із ковпачком продавлює всі верхні шари мембрани, опускаючись на найнижчий, у такий спосіб замикаючи ланцюг, передаючи сигнал комп'ютеру.

Кілька шарів потрібні для того, щоб запобігти випадковому натисканню, а також для отримання опору та тактильного зв'язку під час роботи з клавіатурою. Отже, ланцюг замкнеться і клавіша спрацює тільки під час повного натискання на верхню частину.

Головно ці параметри також залежать від форми, жорсткості та товщини ковпачка-прокладки. Чим він більший, ширший і жорсткіший, тим більшою буде пружність самої клавіші й тим більше користувач буде відчувати силу натискання. Іншими словами, така технологія дає змогу імітувати хід клавіш механічної клавіатури. Варто також зазначити, що мембранна острівна клавіатура вважається одним із найзручніших девайсів для набирання тексту серед компактних рішень.

Крім ковпачкових рішень також можна натрапити на плоскопанельні пристрої. Вони відрізняються тим, що хід клавіші буде меншим, а тактильність відчуватиметься дещо гірше, однак плоскопанельні клавіатури виграють у ковпачкових за таким параметром, як компактність.

Різновиди мембранних клавіатур у каталозі ROZETKA

Пристрої введення цього типу можна класифікувати за кількома параметрами. Перший — це тип зв'язку з пристроями виведення:

  • Дротова — клавіатура, яка під’єднується до ПК за допомогою USB або кабелю з роз'ємом PS/2;
  • Бездротова — bluetooth-рішення, здатні працювати автономно завдяки під’єднанню до комп'ютера, ноутбука або планшета "через повітря".

Також клавіатури поділяються на повнорозмірні, з цифровим блоком, компактні, без нього та спеціальні клавіатури для введення спеціальних знаків. Серед останніх можна зазначити такі типи:

  • 16-кнопкова — клавіатура, яка складається з цифрового блока, а також 4 букв. Такі клавіатури використовуються, здебільшого, як пристрої введення кодів, паролів або цифрової інформації в різних системах безпеки;
  • 12-кнопкова — різновид мініклавіатур, аналогічний 16-кнопковій, тільки без буквених символів.

Серед переваг, характерних для цього типу пристроїв, найголовніше — ціна. На ринку мембранні клавіатури коштують найдешевше. Водночас більшість пристроїв від провідних виробників може похвалитися надійністю й довговічністю.

В інтернет-магазині ROZETKA представлені найкращі мембранні клавіатури від таких виробників:

  • Razer;
  • Genius;
  • Kingston;
  • Logitech;
  • Defender та інших брендів.

Як вибрати мембранну клавіатуру

У багатьох користувачів під час купівлі виникає питання, скільки натискань витримує мембранна клавіатура — у середньому надійний пристрій розрахований на 5 млн кліків. Що стосується додаткових переваг, то можна зазначити таку рису, як вологозахист. Багато моделей конструюються у такий спосіб, що їм не страшний ні пролитий чай, ні краплі води.

Наступна опція — це наявність підсвітки. Найчастіше нею обладнуються геймерські моделі — мембранна клавіатура з підсвіткою стильна, футуристична та приваблива для геймерів.

Не останню роль відіграє українська розкладка клавіш. Більшість представлених моделей дають змогу друкувати українською мовою, проте якщо розкладка не передбачена виробником, то можна додатково купити набір наклейок з українськими літерами.

Купити мембранну клавіатуру можна прямо зараз, оформивши замовлення в інтернет-магазині ROZETKA. Широкий вибір моделей, відгуки покупців, акції та знижки зроблять процес вибирання цікавим і продуктивним.

Обрано 1455 товарів

Показати ще 60 товарів