Клавіатури ножичного типу — це пристрої введення, які поєднують у собі практичність мембранної клавіатури та надійність механічної. Здебільшого механізм такого типу використовується в ноутбуках, або ж для створення компактних портативних клавіатур, оскільки особливості конструкції дають змогу істотно зменшити габарити девайса.

Особливості механізму ножичних клавіатур

По суті, ножична клавіатура працює за принципом механічної, з низькою змін. У пристроях цього типу використовується спеціальний ножичний механізм, який і забезпечує опір під час натискання. Конструкція клавіші в цьому разі являє собою кришку, на яку натискає користувач. До кришки кріпиться механізм, що схожий звичайні ножиці, зокрема — їхню рухому частину. До нижньої межі кришки прилягає ковпачок. Під час натискання на клавішу цей шток продавлює мембрану, що розташована під ним, яка й замикає ланцюг, передаючи сигнал про користувацьке натискання певної клавіші.

Основна відмінність від мембранного механізму полягає в тому, що опір клавіш відбувається завдяки механізму, а не самій мембрані. Це дало змогу істотно збільшити термін експлуатації, а також знизити швидкість зношування рухомих частин клавіатури.

Основні переваги ножичних клавіатур

Грамотний вибір клавіатур завжди ґрунтується на відстеженні таких параметрів:

  • Термін експлуатації;
  • Гучність натискання;
  • Хід клавіш під час роботи;
  • Тактильні відчуття, або сила спрацьовування клавіш.

Що стосується терміну експлуатації, то ножичні клавіатури слугують трохи довше, ніж звичайні мембранні. Середня кількість натискань, яку вони витримують на клавішу, становить приблизно 10 млн разів.

Ножичні пристрої вважаються доволі тихими, особливо, як порівняти з механічними девайсами. Це можна виділити як окрему перевагу, оскільки у тихому офісному приміщенні працівників не буде відволікати від роботи постійний стукіт по клавішах.

Довжина ходу клавіш на ножичній клавіатурі менша, ніж на мембранній. Це дає змогу уникнути заїдання, або навпаки, неспрацьовування під час роботи.

Тактильні відчуття, або сила спрацьовування в кнопок, сконструйованих за ножичним принципом, трохи менші, ніж у мембранних, однак цей показник не суттєвий під час роботи.

Додатковою перевагою можна назвати краще прилягання клавіш, що істотно знижує швидкість забруднення клавіатури пилом.

Вибираємо ножичну клавіатуру

Як і всі інші пристрої введення, ножична клавіатура може бути бездротовою або під’єднуватися за допомогою дроту. Бездротова може похвалитися компактністю, портативністю і зручністю в експлуатації. USB-варіанти ж мають вищу швидкість відгуку, що робить їх особливо актуальними для геймерів — широко представлені на ринку ігрові ножичні клавіатури з підсвіткою.

Купити ножичну клавіатуру можна з доставкою по Україні прямо зараз. Для цього потрібно підібрати модель, яка зацікавила, у каталозі інтернет-магазину ROZETKA й оформити замовлення.

Обрано 243 товари

Показати ще