У кожному ноутбуці або комп'ютері є відеокарта, що відповідає за відтворення відео. Вона має вигляд друкованої плати, вставлюваної в роз'єм розширення. Буває як окремий чип або частина північного моста чипсета.

Різновиди відеокарт

Абсолютно всі типи пристрою можна поділити на кілька відео:

  • Звичайні. Їх називають офісні моделі. Вони підходять для ПК усіх інших типів і призначені для звичайного повсякденного користування.
  • Геймерські. Це спеціальні посилені пристрої, призначені для хардкордних гравців. Якість продукту можете побачити, відтворюючи гру, переглядаючи картинки тощо. Разом із поліпшеною версією карти комп'ютер потребує більш прокачаного процесу й великої пам'яті.
  • Професійні. Використовують для комп'ютера з високоякісною графікою і для роботи зі спеціальними програмами. Їх часто експлуатують майстри фотографування та фільмування. Вирізняються вони не тільки гарною якістю, але й високою ціною.
  • Для майнінгу. Це різновид заробітку, що ґрунтується на карті. Під час цієї діяльності користувач отримує спеціальну криптовалюту, що дорівнює звичайним коштам. Єдина відмінність у тому, що гроші зберігають в інтернет-гаманці. Щоб реалізувати цей процес, потрібно мати добру й довговічну карту, оскільки ПК оброблятиме більше інформації.

Ще відеокарти від Nvidia geforce або Radeon бувають інтегровані й дискретні. Перший тип збирають докупи, далі їх не роз'єднуючи. Їх вбудовують у чипсети материнської плати або в центральний процесор. У них немає власної пам'яті, тому в роботі використовують оперативну. Таку деталь часто вбудовують в домашні кінотеатрі на основі ПК, ноутбуки й нетбуки. Його головні переваги в ціні, компактності, невеликому енергоспоживанні, низькій продуктивності офісних програм, тихій роботі.

Якщо ж працювати з 3D-графікою, то такого пристрою не вистачить. Іноді може ставати гіршою якість картинки. Якщо система зламається або просто вийде з ладу, то користувач має замінити всю материнську плату, а не лише відеокарту.

Дискретний тип карти ґрунтується на поділі елементів. У пристрої є всі потрібні деталі, щоб нормально функціонувати. Вона схожа на окрему зовнішню картку, її легко виймати й замінювати. У ній є власний графічний процесор, відеопам'ять, система охолодження, перетворювач цифрового потоку. З їхньою допомогою можна не тільки працювати, але і грати, відкривати безліч посилань в інтернеті й завантажувати комп'ютер будь-якими програмами.

Поради щодо вибору

Передусім, вирішуючи питання, як вибрати продукцію й налагодити нормальну роботу ПК, маєте зважати на те, де і як використовуватимете комп'ютер. Якщо ж він потрібен для роботи, то підійде звичайна карта з невеликими апгрейдами, швидкістю й більш бюджетного типу. Якщо бажаєте працювати з фото та відео або для професійних ігор, то без посиленої моделі не обійтися.

Під час вибору не варто зважати на популярність фірми або яскраву рекламу. Відгуки користувачів, програмістів і фахівців у комп'ютерній техніці підкажуть, яку модель ліпше вибирати. Більшість сучасних товарів виготовляють зі слотом PCI-Express x16 3.0, але бувають і моделі 2.0. Цей показник впливає на прискорену роботу всього ПК. Щоб правильно дібрати цей параметр, можна зважити на материнську плату. Її модель підкаже, з якою відеокартою можна поєднувати деталь.

Усі пристрої в «залізній машині» мають бути якось з'єднані між собою, тому виробники пропонують покупцям пристрої з HDMI-роз'ємом. Це стандартна система сполучення різних частин ПК із відеокартою. Він відповідає за весь мультимедійний інтерфейс і може передавати відеосигнал та аудіо, не втрачаючи якості до 10 м.

Рекомендують ще дивитися на тип пам'яті. Вона має кілька типів — GDDR2, GDDR3, GDDR4, GDDR5 пам'ять. Їхня основна відмінність — у потужності. Що нижча цифра, то більше програм та ігор зможе «потягнути» відеокарта, щоб її нормально використовувати. Останній тип — найшвидший, його використовують у картах hi-end класу з частотою до 5 ГГц. Їх можна встановлювати на всі типи материнки незалежно від різновиду оперативної пам'яті.

Показати ще