На відміну від вбудованих (інтегрованих) дискретні відеокарти мають власний процесор, оперативну та постійну пам'ять. Це істотно підвищує продуктивність комп'ютера або ноутбука. За такої архітектури центральний процес не перемикається на оброблення графіки, що пришвидшує роботу операційної системи.

Відеокарти дискретні для комп'ютерів виготовляються у формі окремої плати розширення, яка приєднується до слота материнської плати. Графічний адаптер, крім згаданого процесора, ОЗП і ПЗП, має чип (контролер) і систему охолодження. Остання може бути пасивною (радіатор), активною (кулер) і навіть водяною.

Дискретні відеокарти в каталозі ROZETKA

Дискретні графічні відеоадаптери представлені в інтернет-магазині ROZETKA в широкому асортименті. У цьому розділі каталогу ви знайдете відеокарти таких родин:

 • AMD Radeon. Плата розширення комплектується потужним графічним процесором останніх серій, що дає змогу отримувати чітку та стійку картинку у форматі 8K.
 • NVidia GeForce. Найбільша родина відеоадаптерів із чудовими технічними характеристиками, обладнані чипами двох серій GTX і RTX.
 • NVidia NVS. Пристрої цього типу здатні підтримувати одночасну роботу восьми моніторів, водночас відеоадаптери здатні реалізувати розширений функціонал.
 • NVidia Quadro. Унікальне поєднання високої продуктивності та функціональності. Відеокарти цієї родини придатні для роботи з професійними 3D-застосунками.

Описувані дискретні відеокарти можуть використовуватися для майнінгу криптовалюти в складі ферм та ігор із високими вимогами до обладнання. Технічних можливостей багатьох їхніх моделей достатньо для виконання складних професійних завдань у різних галузях знань.

Основні параметри та виробники дискретних відеокарт

Технічні характеристики графічних адаптерів визначаються складом і показниками складових елементів. Основні параметри стандартних відеокарт такі:

 • Об'єм ОЗП від 512 МБ до 5 ГБ.
 • Розрядність шини пам'яті: від 32 до 4096 бітів.
 • Параметри додаткового живлення: від 1×6 pin до 3×8 pin.
 • Тип запам'ятовувальних пристроїв: DDR, GDDR і HBM2.

Продуктивність дискретних відеокарт залежить не тільки від апаратної частини, а й від використовуваного інтерфейсу. В описуваних адаптерах застосовуються версії PCI-Express 2.0-4.0, а також x8 і x16.

Переважна частина дискретних відеокарт випускається двома найбільшими компаніями:

 • AMD
 • NVidia.

Провідні виробники графічних адаптерів забезпечують постачання комплектуючих компаніям, які випускають обчислювальну техніку. Частина продукції йде у вільний продаж і використовується для її ремонту або апгрейду.

Переваги відеокарт дискретних

У ранніх моделях комп'ютерів графічні адаптери інтегрувалися (вбудовувалися) у материнську плату, що істотно обмежувало можливості оброблення зображень. З підвищенням вимог відеокарти почали виділятися в автономні пристрої, які звільняють потужності центрального процесора від виконання специфічних завдань.

Застосування дискретних відеоадаптерів, крім розширення функціоналу комп'ютерів, забезпечує масу інших переваг:

 • Відеокарта з огляду на високу продуктивність здатна підтримувати сучасні формати 4К і 8К.
 • Пристрій забезпечує роботу в режимі VR (віртуальна реальність).
 • Висока продуктивність поєднується з винятковою надійністю і стійкістю параметрів.
 • Більшість моделей придатні для приєднання двох і більше моніторів.

Використання відеокарт із високою продуктивністю дає змогу вашому комп'ютеру запускати професійні застосунки з 3D-графікою. Графічні редактори необхідні для сучасних ігор із високими вимогами.

Параметри потрібної вам моделі графічного редактора визначаються з огляду на плановані завдання і марку модернізованого комп'ютера. Працівники інтернет-магазину ROZETKA готові передати вам інформацію про технічні характеристики та можливості дискретних відеокарт для вибору потрібного зразка. Консультації надаються телефоном у робочий час без вихідних днів.

Ви маєте можливість недорого купити дискретну відеокарту, оформивши заявку онлайн або зателефонувавши на контактний номер. Куплені товари доставляються покупцю поштовими відправленнями або кур'єрськими службами, забрати покупку можна й самостійно в найближчому демонстраційному залі або пункті видавання.

Форм-фактор Дискретна (Стандартна)

Обрано 2000 товарів

Показати ще 60 товарів