Процесори Intel: поєднання потужності та енергоефективності

Більшість ноутбуків, ультрабуків, моноблоків, настільних і стандартних персональних комп'ютерів отримали процесори Intel — потужні чипи з високою швидкодією. Усі розробки цього бренда розраховані на тривалий період активної експлуатації та здатні тривалий час функціонувати в умовах багатофункціональності та за максимального навантаження. В онлайн-каталозі ROZETKA доступні популярні процесори провідного бренда, які можна замовити з доставлянням по Україні.

Еволюція процесорів Intel

Моделі оновлюються щороку. Виробник використовує такий принцип:

 • перший етап — удосконалення поточної мікроархітектури;
 • Другий етап — впровадження нової мікроархітектури.

Кожне нове покоління процесорів Intel робить значний стрибок у продуктивності та функціональності у порівнянні з попередніми моделями. Відправною точкою нової історії процесорів Intel вважається 2 покоління — мікроархітектура Sandy Bridge 2011 року, яка ґрунтується на 32-нм технологічному процесі. 8-е покоління Coffee Lake, створене за 14-нм технологією, перевершує її швидкодією вже вдвічі. Процесори 13-го покоління Raptor Lake працюють на 10-нанометровому техпроцесі та до 41% перевищують показники продуктивності в багатопотоковому режимі у порівнянні з попередниками. Випуск 14-го покоління, Meteor Lake, заплановано вже на 2023 рік.

Як розшифрувати буквено-цифровий код

Усі моделі чипів, крім основної назви, позначені додатково комбінацією цифр і літер, які містять докладну інформацію про технічні характеристики девайса. Перші 1-2 цифри позначають покоління, а наступні 2-3 — рівень продуктивності щодо інших чипів того ж покоління. Наприклад, Intel Core i5-12600K виграє за швидкодією в Intel Core i5-12400F. Буквене маркування розшифровується так:

 • T — знижений рівень споживання енергії;
 • U, Y — процесори, призначені для мобільних ґаджетів, що мають мінімальну енергоефективність;
 • G — чипи, оснащені вбудованою дискретною графікою;
 • K — розблокований множник із можливістю ручного розгону та покращення продуктивності;
 • Q — процесори Intel, що функціонують з урахуванням чотирьох ядер;
 • F — девайси, позбавлені графічного процесора, тому функціонують лише в комбінації із гарною відеокартою.

Інноваційні технології в процесорах Intel

На швидкість обробки даних впливають як технічні параметри процесора, так і додаткові функції. Бренд успішно реалізував такі технології:

 • Hyper-Threading. Система багатопотокових обчислень, що сприяє підвищенню швидкодії пристрою в умовах багатофункціональності. Процесори Intel, які отримали цю особливість, демонструють приріст продуктивності у порівнянні з аналогами — різниця становить 20–30% за ідентичних характеристик.
 • Turbo Boost. Ця технологія доступна в більшості моделей. Основне завдання: підвищення тактової частоти зростання швидкості обробки даних під час однопотокових обчислень. Функція буде корисною для геймерів, а також роботи зі спеціалізованим професійним ПЗ: обробка графічних зображень, відеомонтаж, 3D-моделювання. Під час виконання базових завдань: заповнення таблиць або текстових файлів, перегляду інтернет-сторінок — Turbo Boost не буде активовано.

Процесори Intel — це раціональне придбання, яке окупається сповна за рахунок чудової швидкодії та високої потужності.

Процесори Intel: сімейства та призначення

Назва чипа визначає не порядок випуску, а рівень його продуктивності та призначення. Відповідно, i3 не старший за i7, але слабший. Кожен клас створений для певних завдань:

 • Core i3. Базовий 2-ядерний процесор, який підходить для виконання простих повсякденних завдань. Показники продуктивності середні, але для офісного комп'ютера такий варіант є оптимальним. Завдяки низькому рівню енергоспоживання часто використовується в ноутбуках, які розраховані на тривалу автономну роботу.
 • Core i5. Універсальне рішення середнього сегмента з 2-4 обчислювальними ядрами для роботи, навчання, перегляду фільмів. Потужності достатньо для запуску відеоігор або роботи відразу в декількох програмах одночасно.
 • Core i7. Доступні варіації із 4, 6 або 8 ядрами. Висококласний процесор широко використовується геймерами та працівниками сфери IT. Підходить для роботи з ресурсомісткими програмами та встановлення найвибагливіших ігор.
 • Core i9. Потужний варіант, здатний функціонувати за максимальних навантажень. Найпростіша модель сімейства має 8 ядер і 16 потоків, а найпросунутіша — 18 ядер і 36 потоків.
 • Pentium. Перша розробка компанії, що заслужила всесвітню популярність. Продуктивність середнього рівня забезпечила популярність цієї серії в домашніх та офісних ПК і ноутбуках. Це доступне рішення для виконання повсякденних завдань, як-от інтернет-серфінг, перегляд відео, редагування текстів.
 • Intel Xeon. Серверні процесори Xeon останніх поколінь мають великий обсяг кеш-пам'яті та підвищену тактову частоту. Характеризуються високою продуктивністю та ефективністю в роботі з великим обсягом даних.

Вибір комплектуючих залежить від специфіки подальшого використання процесора. Для стабільної роботи персонального комп'ютера потрібно правильно підібрати як процесор, так і супутні елементи: материнську плату, якісну відеокарту, і навіть подбати про достатню кількість ОЗП.

Надійні процесори Intel в онлайн-каталозі ROZETKA

На сайті доступні для замовлення актуальні моделі процесорів. Асортимент постійно поповнюється новинками, що дасть змогу своєчасно оновити комп'ютер з урахуванням останніх тенденцій: замовити процесор для майнінгу або виконання складних робіт та отримати значний приріст продуктивності. Процедура оформлення замовлення спрощена, а покупцям доступна низка переваг:

 • різні способи доставляння по Україні: до пунктів видавання, кур'єром за адресою або до поштового відділення;
 • оплата готівкою чи безготівковим переказом, вигідні кредитні програми;
 • знижки, акції та бонуси за покупки, які знижують підсумкову ціну.

Щоб купити процесор Intel, потрібно лише додати відповідний варіант у кошик — і він буде якнайшвидше упакований та переданий для відправлення.

Обрано 4000 товарів

Показати ще