Процесор для ігрового комп'ютера — це чи не найважливіший елемент усього ПК, поряд із відеокартою й оперативною пам'яттю. Адже саме від процесора, вірніше його обчислювальних потужностей, буде залежати, на яких параметрах буде запущена гра, що безпосередньо вплине на результативність.

Ігровий процесор — задоволення доволі дороге, проте, вибравши потужні комплектуючі зараз, можна в найближчі кілька років не думати про апгрейд, оскільки продуктивні процесори, представлені на ринку, дають змогу запускати найвимогливіші ігри та розраховані під найближчі релізи.

Види ігрових процесорів

На ринку представлена дуже велика кількість моделей процесорів найрізноманітнішого цінового сегмента. Однак основна класифікація процесорів здійснюється за місцем їхнього встановлення:

  • Для ПК — комплектуючі забезпечують максимальну потужність і потребують доволі високого рівня охолодження;
  • Для ноутбуків — процесори, які можуть похвалитися високою енергоефективністю, однак водночас ціни на них трохи вище, а потужність трохи поступається аналогічним моделям, призначеним для настільних ПК.

Грамотний вибір ігрових процесорів

Сьогодні, під час вибору нового процесора, переважно вибір здійснюється між продукцією двох виробників:

  • Ігрові процесори AMD . Варіанти для початкового та середнього цінового сегмента, а також для тих, хто хоче заощадити. Недорогі моделі чудово розганяються, так що за скромні гроші можна отримати процесор, який буде за своїми параметрами після розгону відповідати нерозігнаній моделі наступного покоління. Однак процесори цього виробника дещо поступаються в потужності аналогічним процесорам від конкурентів. Також моделі топового цінового сегмента не мають високого потенціалу для розгону. Однак це все компенсується демократичною ціною й широким вибором моделей на ринку, бюджетні процесори AMD — чудовий вибір для не надто вимогливого геймера. Вибираючи процесор цього виробника, варто звернути увагу на серію Ryzen AMD і AMD FX-Series .
  • Ігрові процесори Intel. Топовий вибір для кожного геймера. У середньому процесори цього виробника коштують дорожче, ніж моделі AMD мають таку саму кількість ядер і тактову частоту, однак водночас вони показують вищу продуктивність і довговічність. Також здебільшого тести показують, що рівень шуму та температури під час роботи процесорів Intel менше. Моделі Intel встановлюються в найпотужніші ультрабуки, а також на ігрові комп'ютери вищого цінового сегмента. Чудовим вибором серед ігрових процесорів стануть серії Intel i5 і i7, а також восьме покоління процесорів Intel Coffee Lake.

Наступний параметр — частота, або кількість операцій, яку процесор виконує за одну секунду. Що вище цей показник, то потужніше ПК і краще будуть працювати такі важкі застосунки, як ігри. Отже, вибираючи потужний геймерський процесор, потрібно насамперед звертати увагу на цей параметр.

Третій важливий атрибут — кількість ядер. Кожне з них забезпечує додаткову потужність під час роботи, так що, вибираючи комп'ютер для ігор, варто звернути увагу на 4-ядерні та 8-ядерні моделі.

Також важливий параметр процесора — обсяг кеш-пам'яті для опрацювання інформації. У разі якщо ПК вибирається для повсякденних завдань, можна зупинити вибір на моделях із 2 і більше МБ кешу, однак геймерські варіанти потребують не менш ніж 20 МБ, оскільки гри — це дуже вимогливі програми, які потребують опрацювання великої кількості інформації.

Купити ігровий процесор Intel або AMD за вигідною ціною можна в інтернет-магазині ROZETKA. Допоможуть визначитися з вибором повні характеристики, зазначені на сторінках товарів, а також відгуки реальних покупців.

Обрано 4000 товарів

Показати ще