Що таке оперативна пам'ять для комп'ютера

Оперативна пам'ять (ОЗП), або оперативна пам'ять для комп'ютера — це енергозалежна деталь, за допомогою якої проводиться більшість процесів обміну інформацією між пристроями. З від’єднанням від живлення всі дані на пристрої видаляються.

Є невіддільною частиною будь-якого комп'ютера, оскільки за допомогою цього девайса процеси здійснюються набагато швидше, й без нього робота будь-якого електронного ґаджета була б неможлива. Тобто він призначений для тимчасового зберігання даних, і слугує буфером обміну між центральним процесором і жорстким диском. Якби ця процедура проводилася безпосередньо, то відповіді можна було б чекати годинами. У такий спосіб процесор зчитує інформацію з жорсткого диска та переносить її в оперативну пам'ять. Якщо дані були змінені та збережені, то вони просто замінюють старі. Подібні колаборації можуть відбуватися з відеокартою й інтернетом.

Різновиди

Зараз є чотири типи модулів: DDR — на базі цього виду збиралися комп'ютери у 2003 — 2006 роках. Відповідно, це найдавніший і найповільніший примірник, 2-й — удвічі швидший за DDR. Був актуальним у період із 2006 до 2011 рік; 3-ий — не набагато продуктивніший за попередника, але цінова політика щодо цього продукту радує; 4-й — новітній тип, який почав працювати у 2014, він швидший та продуктивніший. Поки що недостатньо поширений у сучасних комп'ютерних збірках.

Важливо звертати увагу на сумісність модулів один з одним. Хоча в сучасних ПК досить підібрати планки зі схожими характеристиками, все-таки рекомендується використовувати ідентичні, для стовідсоткової працездатності та продуктивності. Сумісність зі слотами є не менш важливою, оскільки кожному типу пам'яті відповідає певний слот.

Основний вплив на швидкість продуктивності оперативної пам'яті для комп'ютера здійснює частота. Важливо перевірити чи проконсультуватися з фахівцями щодо сумісності планок із материнки та процесором. У разі, якщо ці компоненти не будуть підтримувати частоту нової планки, то робота компонентів або залишиться колишньою, або погіршиться.

Менший, але важливий вплив на продуктивність надають таймінги або затримки між процесами копіювання, читання або запису в ОЗП. Відповідно до цього можна здогадатися, що чим менші затримки, тим швидше працює оперативна пам'ять для ПК.

Обсяг залежить від принципів використання конкретного підвиду. Для найпростіших програм і домашнього використання підійде планка на 2 або 4 Гб, а для «важких» програм та ігор варто вибирати оперативки, починаючи з 8 Гб.

Як вибрати модуль

Для того, щоб правильно вибрати оперативну пам'ять, потрібно враховувати деякі її особливості. Насамперед це вид пам'яті. Оптимальним варіантом є DDR 3 — найпоширеніший і найбільш масовий на сьогодні. Основна відмінність від DDR 2 — це те, що він за один такт може обробити вісім видів інформації. Також у цьому типі знижене енергоспоживання з 1.8v до 1.5v. А чим воно менше, тим нижче тепловиділення й модуль уже не потребує великих радіаторів для розсіювання тепла.

Варто звертати увагу і на пропускну здатність. Цей параметр впливає на швидкодію всієї системи. Це та кількість інформації, яку ОЗП може передати процесору, вимірюється в мб/с. Потрібно стежити за тим, щоб пропускний показник модуля відповідав процесору.

Такий нюанс, як обсяг, під час вибору ОЗП є виключно індивідуальним і залежить від його призначення. Для роботи з офісними застосунками досить буде 4 Гб. Для домашнього користування з переглядом відео у високій якості та з несильно вимогливими іграми підійде 8 Гб. Для потужного професійного комп'ютера підійдуть 8-32 Гб.

Що стосується частоти та таймінгу, тут усе просто — що вища частота, то краще. Важливо тільки враховувати параметри сумісності з материнською платою і процесором. Чим менше таймінг, тим вища продуктивність. Для того, щоб використовувати можливість двоканального під’єднання, варто переконатися в тому, що материнка це підтримує.

Оперативна пам'ять для комп'ютера

Обрано 4000 товарів

Показати ще