Оперативна пам'ять, або ОЗП, — це енергозалежна мікросхема, яка використовується для зберігання даних різного типу. ОЗП установлюються практично в усі електронні пристрої, оскільки для грамотної роботи електроніки потрібно мати можливість короткочасно або довготривало зберігати різну інформацію. Однак для покупця ПК найбільшу цікавість являють оперативно запам'ятовувальні пристрої для персональних комп'ютерів або ноутбуків, про які й ітиметься далі.

Оперативка, як уже йшлося вище, енергозалежна. Це означає, що вона отримує електроенергію для роботи від плати, до якої вона під'єднана. У разі вимкнення живлення, інформація, що міститься в ОЗП, руйнується або стирається, на відміну від ROM накопичувачів, які призначені для довготривалого зберігання.

Основні характеристики

Оперативна пам'ять для ПК або лептопа має низку характеристик, на які обов'язково потрібно звернути увагу під час вибору.

Перша, і найважливіша характеристика — це обсяг ОЗП:

  • 2 Гб;
  • 4 Гб;
  • 8 Гб;
  • Плати з великим обсягом.

Насправді в продажу можна також натрапити на планки обсягом 1 Гб і менше, проте цієї кількості вже недостатньо для забезпечення грамотної роботи. Також можна знайти планки й з великим обсягом, проте ціна таких комплектуючих доволі висока та їхня купівля виправдана тільки в тому разі, якщо пам'ять буде встановлюватися на геймерські комп'ютери або ПК для опрацювання графічних або відеофайлів у спеціальних програмах.

Наступний ключовий параметр, на який потрібно звернути увагу — це частота. Від цього показника залежить, наскільки швидко буде передаватися інформація й забезпечуватися висока швидкість роботи запущених застосунків. Від частоти здебільшого залежить те, з якою швидкістю будуть передаватися дані між відеокартою, процесором і шиною даних за одиницю часу. Іншими словами, що вище частота, то краще. 

Під час вибору оперативної пам'яті також потрібно звернути увагу на таймінги — показник затримки даних, під час перенесення між різними модулями. Що нижче таймінги, то швидше буде працювати ПК.

Не варто також забувати й про такий параметр, як напруга. Вибираючи нову планку оперативної пам'яті, потрібно дізнатися, який вольтаж передбачений роз'ємом. Дуже часто, необізнані користувачі вибирають пам'ять, що не відповідає наявній платі, попри різні показники напруги. Це може призвести як до нестабільної роботи комп'ютера, так і до відмови системи працювати з невідповідною планкою пам'яті.

Види оперативної пам'яті

В інтернет-магазині ROZETKA представлені моделі ОЗП різних виробників. У каталозі доступні як популярні на ринку моделі Kingston чи Corsair, так і комплектуючі таких тайванських виробників як Hynix або G.Skill, які вибирають користувачі, які віддають перевагу розгону комп'ютера, або ж геймери, які віддають перевагу найбільш витривалим і надійним комплектуючим.

Крім бренда, оперативна пам'ять також класифікується за таким показником, як типи:

  • DDR — один із найстаріших і малопотужних видів пам'яті з подвоєною тактовою частотою, на які натрапити можна з великими труднощами.
  • DDR2 — покоління, яке удвічі потужніше за попередника, завдяки вдосконаленню конструкції й збільшенню тактової частоти під час роботи.
  • DDR3 — наступне покоління оперативної пам'яті, яке може похвалитися зниженням на 40% енергоспоживання без утрати потужності. Це досягається завдяки використанню транзисторів із подвійним затвором у конструкції (Dual Gate), а також низкою конструктивних змін.
  • DDR4 — найостанніше покоління оперативної пам'яті на цей момент. Може похвалитися високою частотою під час роботи, а також потужністю.
  • DDR3l — аналог DDR3, тільки зі зменшеною напругою живлення, яка потрібна для роботи. На відміну від 1,5 вольта, що потрібно для роботи планки пам'яті DD3, DDR3l потребує 1,35 вольта. Цей момент варто обов'язково враховувати під час заміни планок оперативної пам'яті. Якщо слот розрахований на 1,35, то встановлювати туди звичайну DDR3 суворо не рекомендується. До зламання ПК або виходу його з ладу це, певна річ, не призведе, проте робота ПК може істотно гальмувати або бути нестабільною. Так само слот під пам'ять із напругою 1,5 вольта дає змогу встановлювати низьковольтні DDR3l без жодних наслідків.
  • SODIMM DDR3 — підвид оперативної пам'яті, призначений для встановлення в лептоп. Така оперативна пам'ять для ноутбука має компактніші розміри, а також синхронні контакти, що працюють в асинхронному режимі.

Усі ці види різних виробників і з різним обсягом доступні в інтернет-магазині ROZETKA.

Купити оперативну пам'ять провідних виробників різних типів і обсягу можна просто зараз в інтернет-магазині ROZETKA. Для цього потрібно вибрати відповідну модель у каталозі й оформити замовлення з доставкою Україною.

Поширені питання та відповіді

Які товари з найнижчою ціною в категорії Оперативна пам'ять?

Оперативна пам'ять

Показати ще