У геймерській системі оперативка — основний компонент. На швидкість дій у комп'ютерах для геймерів впливають відразу кілька характеристик ОЗП. Працездатність, продуктивність, швидкість роботи без зависань визначаються обсягом і частотою модуля оперативної пам'яті.

На що впливає оперативка в геймерському ПК

Оперативка відповідає за обмін даними з процесором. Для ігор, особливо сучасних ігор, потрібен досить великий обсяг оперативної пам'яті, який і визначає потужність усієї системи.

Оптимальний обсяг пам'яті дасть змогу системі рідше зв'язуватися з вінчестером, що унеможливлює зависання гри. Дуже часто розробники ігрових програм у вимогах до системи вказують оптимальне значення обсягу ОЗП. Якщо підбирати вузли для ігрового комп'ютера, то ось низка критеріїв для ОЗП:

  • Якщо для офісної роботи й оброблення стандартних застосунків потрібно 4 Гб ОЗП , то для геймерських ПК потрібен мінімальний обсяг оперативної пам'яті 8 Гб , але що більше, то ліпше. Для тих, хто моделює, працює з графічними програмами, варто розглядати варіанти від 16 Гб.
  • Стандарт Сучасний стандарт — DDR4. І знову, якщо для офісного комп'ютера годиться ранній стандарт DDR3, то для ігрового ПК потрібен новий DDR4. Стандарт нового покоління має поліпшену частоту й він ощадніший в енергоспоживанні.
  • Нові DDR4 працюють із частотою від 2133 МГц, але частота не має бути менш ніж 1600 МГц.
  • Число модулів . Процесори для ПК виробляють із чотири- і восьмиканальними контролерами пам'яті.
  • Охолодження . З огляду на досить великі навантаження оперативна пам'ять ігрового комп'ютера потребує охолодження. Тут найліпшою буде пасивна система охолодження. Радіатори ОЗП можуть бути подібні до алюмінієвих пластин або складних конструкцій із рідинним охолодженням. У DDR4 передбачені додаткові радіатори, які працюють навіть за невеликої частоти.

Щоб купити ігрову оперативну пам'ять із заданими характеристиками, немає потреби обходити спеціалізовані крамниці. Інтернет-магазин ROZETKA пропонує широкий вибір модулів ОЗП. Тут можна придбати модулі відомих виробників, як для ноутбука , так і стаціонарного геймерського комп'ютера.

Геймерська оперативна пам'ять

Обрано 4000 товарів

Показати ще