Зазвичай віддають перевагу зовнішньому жорсткому диску для передавання певної кількості даних. На вигляд схожий на габаритну квадратну або прямокутну флешку з під'єднанням через usb-порт. Дасть змогу звільнити комп'ютер від інформації, зберігаючи всі важливі програми різних параметрів, а також роблячи пристрій швидшим. Все рідше для збереження світлин стали використовуватися звичні паперові альбоми. З'явилася звичка зберігати всю інформацію на телефоні, планшеті або комп'ютері. Поломка комп'ютерної техніки призведе до незворотного знищення особистих файлів, щоб цього уникнути, варто замислитися про зовнішнє сховище.

Характеристики зовнішнього жорсткого диска

Перш ніж вибрати знімний гвинт, рекомендується ознайомитися з усіма його характеристиками. Чим дорожчий товар, тим більший обсяг пам'яті. Для зберігання світлин, фільмів, музики, ігор та інших програм потрібно не менш ніж 500 Гб. Буфер обміну зазвичай містить від 8 МБ до 64 МБ. Від розміру накопичувача буде залежати швидкість його взаємодії з комп'ютерною технікою. З огляду на це, рекомендують розглядати модель від 32 МБ. Варто врахувати, що з кожним роком роздільна здатність програм і файлів зростає. Це ще один привід вибирати високі показники.

Варто звернути увагу на ще один параметр — швидкість обертання накопичувача. Залежить від швидкості передавання файлів і нагрівання, стан шуму й необхідна енергія під час експлуатації. За 5400 обертів робота відбувається повільно й безшумно. Середня швидкість і рівень шумів притаманні для 7200 обертів. У приладах з 10000 обертами передавання даних відбувається майже моментально. Вони вважаються найгучнішими й невигідними. Є різні компанії, які не лише виробляють якісну продукцію, але і вдосконалюють її. Такими фірмами є Transcend, Seagate, Sony, Toshiba, Western Digital та інші.

Пам'ять безпосередньо залежить від форм-фактора, який також визначає, як зручніше його транспортувати. Найкомпактнішим варіантом є девайс 1,8 дюймів. Містить до п'ятисот Гб. Популярними серед користувачів є 2,5 дюймові, які вміщають до 2 ТБ пам'яті. А прилади на 3,5 дюйми вважаються габаритними, тому й мають місткість до десяти ТБ. Попри високі показники, вони менш запитані через громіздкість і дорожнечу. Вимагають додаткової функції охолодження, яка захистить від перегрівання. Вони обладнуються протиударними властивостями й захистом від вологого або пилового середовища. Безліч функцій зазвичай мають товари з високою ціновою політикою.

різновиди виробів

Для зручного транспортування зовнішнього жорсткого диска придумані спеціальні бокси й певні розміри. Ці девайси досить компактні, мають пам'ять до 1 ТБ, частоту від 3 до 6 ГГц. Більш габаритними є стаціонарні модифікації. Переважно приймають розмір ноутбука з великою вагою, що містять до 10 ТБ. Деяким стаціонарним моделям потрібне під'єднання до мережі на 220 В.

Магнітні вінчестери hdd є лідерами серед користувачів. Попри доступну і прийнятну ціну, можуть вмістити від 10 ТБ інформації. Мають різний форм-фактор і високу продуктивність. Але водночас сприйнятливий до падінь, високих навантажень, що може внаслідок призвести до поломки. Твердотільний sdd має максимально швидке оброблення даних і широкий асортимент. Властива стійкість до різних ушкоджень порівняно з іншими типами накопичувального девайса.

Для стаціонарних модифікацій великих параметрів і розмірів, потрібна наявність всередині вентилятора. У разі постійного використання та високої завантаженості пристрій нагрівається. Якщо можливості охолодження немає, нагрівання призведе до псування товару. Особливо важлива охолоджувальна система у гвинті з пластику, які швидше нагріваються й може призвести до збоїв. Краще робити вибір на користь металевого корпусу, якому притаманна також стійкість до падіння, вологи й пилу.

Виробники деяких зовнішніх жорстких дисків наділяють функціями до безпечної роботи в різних умовах. Водночас можна не боятися, що накопичувач випадково випаде з рук. Безліч аналогів не втрачають працездатності, навіть якщо впадуть із висоти третього поверху, про що свідчать відгуки багатьох споживачів.

Зовнішні жорсткі диски

Обрано 3071 товар

Показати ще