Що таке жорсткі диски і їхнє призначення

Виявляється, жорсткі диски наявні майже в кожному сучасному будинку. Ще 20 років тому слово «мишка» асоціювалося в людей винятково з твариною, а слова «рідкокристалічний монітор» викликали захват і визначали високий статус. У сучасній повсякденності назва деталей комп'ютера увійшла в постійний побут словникового запасу, а комп'ютер або ноутбук — невід'ємна найважливіша складова, яка допомагає людям у комунікації, у передаванні інформації, її пошуку або отриманні.

Усі обліки на виробництві ведуться завдяки наявності в апараті відповідних програм, заняття й пари стають яскравішими, а підготовка до семінару неможлива без наявності комп'ютера. Попри те, що виріб став незамінним, його користувачі мало знають про його будову, деталі, елементи і принципи роботи.

Жорсткий диск — це пристрій, що допомагає зберігати й переносити інформацію, що міститься найчастіше всередині комп'ютерного механізму. Магнітний запис є основою його роботи. Також має назву HDD або вінчестер. Магнітофон працює так само, як і цей товар. Завдяки впливу електричного струму й обертання головки апарату виникає певне магнітне поле і, завдяки магнітній індукції, відомості можуть бути полічені і збережені.

Є кілька методів запису на диск: поздовжній й перпендикулярний запис. Їхня різниця – в розміщенні доменів під час запам'ятовування і зчитування інформації. У першому варіанті вони горизонтальні, у другому — вертикальні. Вважається, що другий тип роботи зручніший і якісніший: підскакує щільність запису, а межа теорії становить 1ТБ на дюйм квадратний.

Різновиди продукції

HDD мають безліч різних характеристик, що визначають вибір, якість, а також вартість продукту. Є такі види товару:

  • Внутрішній. Він монтується в корпус стаціонарної машини й не передбачає частого відключення або перенесення. Блок живлення комп'ютера дає енергію цьому типу продукції. Працює безпосередньо від материнської плати. Є невід'ємною частиною цілісної системи.
  • Зовнішній. Переносний, мобільний жорсткий диск. Підключається через зовнішній інтерфейс до портів машини: наприклад, через USB. Тип створений для передавання інформації між двома системами.

Принципи роботи двох видів не відрізняються. Але помітно різняться розміри й обсяги таких виробів. В обох типах поширені фізичні розміри в 3,5 і у 2,5 дюймів. Важкі, масивні, повнорозмірні товари в 3,5 дюймів використовуються для комп'ютерів, часто настільних і стаціонарних. У пам'яті продукту зберігається весь обсяг інформації про операційну систему, а також особисті файли користувача: світлини, музика, відео й інше. Споживають більше енергії, ніж 2,5 дюймові апарати, які створені для ноутбуків і мають головну перевагу — мобільність.

Жорсткі диски такого типу менші і зручніші, але водночас їхнє підзаряджання здійснюється або за допомогою додаткового акумулятора, або через наявний інтерфейс. Вони є повільнішими, ніж їхні великі побратими, проте захищені додатковими корпусами, а отже, стійкі до механічних пошкоджень.

Вибір жорсткого диска

Щоб зрозуміти, як вибрати HDD, потрібно визначитися з тим, як він буде використовуватися. Як переносний накопичувач чи як частина системи стаціонарної машини. Є безліч чинників і характеристик, у яких необхідно розбиратися і заглиблюватися перед вибором такого важливого продукту. Одним із найважливіших показників під час купівлі жорсткого диска буде швидкість обертання шпинделя. Саме завдяки його роботі зчитуються і зберігаються відомості.

Відгуки допоможуть споживачеві отримати різну інформації про різних виробників і фірми, а також про плюси й мінуси певної моделі. Однак не варто забувати про такі найважливіші речі як швидкість передавання даних, надійність, кількість процесів виведень і вводів за секунду і ємність продукту. Усе це потрібно вивчати перед купівлею, консультуватися з професіоналами, щоб у майбутньому не пошкодувати своїх грошей і вибрати якісний товар.

Поширені питання та відповіді

Які найдорожчі товари в категорії Жорсткі диски?

Жорсткі диски: ціни на ROZETKA

Товар Ціна
Жорсткий диск Toshiba Canvio Basics 1TB HDTB510EK3AA 2.5" USB 3.2 External Black 2199₴
Жорсткий диск Western Digital Elements 1TB WDBUZG0010BBK-WESN 2.5 USB 3.0 External Black 2309₴
Жорсткий диск Western Digital Elements 2TB WDBU6Y0020BBK-WESN 2.5 USB 3.0 External Black 3139₴
Жорсткий диск Toshiba Canvio Basics 2TB HDTB520EK3AA 2.5" USB 3.2 External Black 3079₴

Жорсткі диски

Показати ще