Частиною кожного комп'ютера є корпуси. Вони потрібні не тільки для гарної упаковки всіх деталей, але й виконують важливу функцію — забезпечують розміщення й жорстку фіксацію всього пристрою. З його допомогою здійснюється електроживлення, і він же захищає тендітні елементи від зовнішніх факторів. Цю деталь ПК ще називають системним блоком. У нього поміщається материнка, процесор і компоненти охолоджувальної системи, ОЗП, HDD, дисковод, приводи для клавіатури, мишки.

різновиди корпусів

Системні блоки для ПК розподіляють за кількома класифікаціями та різноманітні параметрами. Фахівці з «заліза» спочатку розділяють їх за призначенням і виконанням завдань. Виділяють кілька стандартів виробу — АТ, АТС, micro ATX або Rack. Серед майстрів і користувачів зарядженими комп'ютерами популярні АТС, оскільки у нього вміщають материнські плати нового покоління. Він характеризується легким і швидким доступом до компонентів комп'ютера. Монтується модернізована система вентиляції всередині виробу. Можна контролювати енерговтрати.

Варіант Mini-ATX належить до малогабаритних. Ця модель підходить для людей у відрядженнях. У таких приладах буде не дуже багато деталей і потужність знижується. Форми АТ сильно застаріли та практично не експлуатуються сучасними користувачами.

За призначенням усі корпуси поділяють на два типи:

  • Звичайні. Компанії використовують найпростіші метали для виготовлення продукції. У них менша кількість виходів для аксесуарів й отворів під компоненти ПК. Буває вмонтований блок живлення, але він часто має слабку потужність.
  • Геймерські. Виготовляють його часто з алюмінію, для якнайшвидшого охолодження системи. До нього додаються додаткові слоти для інших елементів. Виготовлятися можуть із дверцятами для відстеження процесів, швидкого доступу до «нутрощів», а також для декоративних цілей. Вони часто йдуть без блоку живлення, щоб покупець міг підібрати потрібний за потужністю.

За зовнішніми ознаками прилади поділяються на горизонтальні, вертикальні та стійкового виконання. Традиційним вважається вертикальна модель. Це найпоширеніший варіант корпусу. Його вибирають багато покупців, оскільки його легко лагодити, легкий доступ до елементів всередині «заліза», і встановлюється на підлогу, хоча можна поставити і на стіл. Горизонтальна модель встановлюється тільки на робочий стіл. На нього можна поставити зверху клавіатуру або неважкий монітор, щоб заощадити місце. Але ремонт такого приладу дорогий і скрутний.

Поради як вибрати

Під час вибору комп'ютера потрібно приділяти не тільки увагу «начинці» або монітору, а й самій залізній основі. У питанні, як вибрати товар, важливо дивитися насамперед на «нутрощі» пристрою. Саме від цього буде залежати якість роботи техніки. Однак «обгортка» всіх елементів теж має значення. Від корпусу залежить збереження деталей, їхня стабільність і комфортність роботи всіх складників.

Під час вибору приладу Aerocool рекомендується враховувати відразу кілька моментів — тип, матеріал, система охолодження, кріплення, зовнішній вигляд. У залізній основі має бути місце під БП, відсіки для гнучких накопичувачів, отвір для материнки, ніша для системи охолодження, для відеокарти, периферійні роз'єми.

Типи виробу бувають різні, і представлені основні види вище. Основна відмінність між ними всіма в розмірі, оскільки від цього залежить кількість місця для материнської плати. Безпосередньо вибирати потрібно з урахуванням того, де та як буде експлуатуватися техніка.

Матеріал обладнання також має значення. Від нього залежить уся система охолодження, ступінь захисту та механічних пошкоджень і вібрації. Досить часто на ринку можна натрапити на товари з алюмінію. Це найпоширеніший матеріал, тому що в нього гарна здатність розсіювати тепло. Якщо ж вибрати інші варіанти, це не означає, що всі погіршитися. Просто деталь має бути зі сталі SECC-типу з гальванічним розчином цинку зверху.

Під час огляду варіантів ще варто враховувати товщину стінок. Найдешевшими є китайські металевими моделі корпусів. Вони виробляються з низькопробного штампування, а складання залишає бажати кращого. Рекомендується дивитися моделі не тонші, ніж 0,5 мм. В іншому разі під час роботи будуть сильні вібрації.

Поширені питання та відповіді

Які товари користуються попитом в категорії Корпуса для ПК?

Товари які користуються попитом в категорії Корпуса для ПК:

Які є новинки товарів в категорії Корпуса для ПК?

Які товари з найнижчою ціною в категорії Корпуса для ПК?

Корпуса для ПК: ціни на ROZETKA

Товар Ціна
Корпус RZTK PcCooler Master RP200 Mesh RGB 3F 1699₴
Корпус DarkFlash Leo Black 1199₴
Корпус 1stPlayer D4-4R1-WH Color LED White 1419₴
Корпус GameMax Infinity Black 2629₴
Показати ще