SSD диски: функції і призначення

SSD-накопичувач – це спеціальний пристрій для комп'ютера або для ноутбука, який виконує роль сховища всіляких файлів. Цей елемент функціонує на основі мікросхем пам'яті. Іншими словами, SSD-диск можна назвати флешкою, здатною записувати файли, кількість і вага яких можуть сягати одного терабайта.

Багато потенційних покупців часто плутають цей накопичувач і жорсткий диск. Насправді між цими пристроями є різниця. Жорсткий диск характеризується меншою продуктивністю й меншим комфортом у роботі, ніж найбільш стандартний варіант SSD. Насамперед такі накопичувачі характеризуються меншим рівнем видаваного шуму. Вони не так сильно вібрують, створюючи максимально зручні умови для користувача.

На відміну від стандартних жорстких дисків, SSD-накопичувачі характеризуються нижчим рівнем споживання електроенергії. У такий спосіб вони приносять чималу користь власникам ноутбуків. Під час використання сховища зазначеного формату девайс буде розряджатися в кілька разів довше.

Сучасні виробники виготовляють їх у доволі широкому асортименті. Так, особливо багато відмінностей торкнулося їхнього інтерфейсу. Сьогодні потенційним покупцям надається досить широкий вибір подібних пристроїв із такими різновидами інтерфейсу:

  • PCI Express 2.0 x4,
  • PCI Express 3.0 x4,
  • SATA III,
  • mSATA,
  • Micro SATA,
  • USB.

Кожен із перерахованих вище типів інтерфейсу має як переваги, так і вади. Тому перед придбанням необхідно зорієнтуватися в їхніх особливостях і вибрати оптимальний варіант саме для свого комп'ютера.

Відмінності у різновидах SSD визначаються й обсягом пам'яті для запису файлів. У будь-якому разі за цими показниками накопичувачі цього типу випереджають традиційні жорсткі диски. За цим принципом вони розподіляються на безліч видів. Серед них можна знайти вельми прості варіанти, обсяг пам'яті яких становить до шістдесяти гігабайтів. Вищу якість і продуктивність мають більш стандартні моделі у 240-256 гігабайтів. Для продуктивних і потужних комп'ютерів розробляються варіації, які здатні вмістити понад 512 гігабайт файлів.

За своєю конструкцією SSD-сховища поділяються на дві категорії:

  • Внутрішній. Найбільш поширений вид SSD-накопичувачів. Вони вбудовуються в корпус ноутбука або системного блоку. Випускаються в стандартних габаритах, тому підходять для комп'ютерної техніки переважної більшості виробників.
  • Зовнішній накопичувач має не таку високу популярність і затребуваність, як внутрішні моделі. Він приєднується до ноутбука або стаціонарного комп'ютера за допомогою USB 2.0 USB 3.0, eSATA та інших типів роз'ємів. Вимагає досить складних умов зберігання через своєю крихкість і нестійкість до механічних впливів. Характеризуються середнім і низьким рівнем ефективності, проте є оптимальним варіантом для комп'ютерної техніки досить застарілих моделей.

Як вибрати SSD

Вибір SSD викликає труднощі в людей, які не надто добре орієнтуються в особливостях комп'ютерної техніки та комп'ютерних аксесуарів. Насамперед варто звернути увагу на виробника таких пристроїв. Треба довіряти перевіреним торговим маркам, які позитивно себе зарекомендували серед споживчої аудиторії. Зокрема, чудові накопичувачі цього формату виробляє бренд Kingston.

Щоб зорієнтуватися в особливостях конкретної моделі, треба придивитися до відгуків попередніх покупців. Знайти їх можна на сайті інтернет-магазину або на спеціалізованих форумах в інтернеті.

Показати ще