Скільки коштує жорсткий диск SSD?

Жорсткий диск SSD для ноутбука можна купити в середньому за 2500 гривень, вартість гарного SSD для ПК починається від 3500 залежно від потрібного об'єму.

Як вибрати ssd-диск?

Насамперед жорсткий диск для комп'ютера вибирають за обсягом пам'яті, найбільш запитані SSD 256 Gb, 500 Gb, 1 терабайт.

Якої фірми краще купити SSD-диск?

Найпопулярніші ssd-диски виробляють фірми Kingston і Samsung.

Застосування твердотілих накопичувачів інформації замість традиційних вінчестерів дало змогу підвищити продуктивність та надійність комп'ютерів. ПЗП цього типу активно використовуються для апгрейду застарілих моделей, що дає змогу зменшити час завантаження операційної системи після запуску та суттєво пришвидшити процеси збереження та видалення даних. Те, що немає рухомих частин у запам'ятовувальному пристрої, сприяє зменшенню фізичного зношування та підвищенню надійності.

Каталог твердотілих накопичувачів

Виробництво дисків SSD освоєне багатьма компаніями, назви багатьох із них на слуху та добре відомі користувачам комп'ютерної техніки. Серед них популярні бренди, як-от Samsung, Transcend, Kingston, Apacer та AMD. У цьому розділі каталогу ROZETKA ви знайдете велику номенклатуру твердотілих накопичувачів у різних варіантах виготовлення:

 • Для комп'ютера. Тип PCI-E SSD застосовується тільки в десктопних моделях і має досить великі розміри: висота 120 мм за довжини 312 мм. Електронна плата не захищена зовнішнім корпусом і має стандартний роз'єм PCI-Express, який дає змогу їм працювати з однойменними інтерфейсами стандарту x2, x4 або x8. На деяких моделях встановлюються додатково радіатори систем пасивного охолодження.
 • Для ноутбука. Застосовуються диски двох форм-факторів mSATA та M.2, які обладнуються конектором із типорозміром 1,8 дюйма. З'єднання з материнською платою забезпечується через відповідний роз'єм. Можливе встановлення ПЗП на місце штатного вінчестера або в кишеню оптичного дисковода.
 • Для серверів. Використовуються накопичувачі із дуже високою продуктивністю. Пропускна здатність деяких моделей корпоративного класу може досягати 12 Гбіт/с. Такі накопичувачі коштують дорого та в користувацькому сегменті не використовуються, зокрема й через надмірність своїх характеристик.

SSD-диски перелічених зразків належать до внутрішніх або вбудованих і не мають захисних корпусів. Зовнішні накопичувачі обладнуються роз'ємами Type-C або USB 3.1 й приєднуються до ноутбука або настільного комп'ютера за допомогою відповідного кабелю DATA. Деякі моделі невеликого розміру обладнуються незнімним з'єднувальним дротом. Випускаються в пластикових або металевих корпусах оригінального дизайну, можуть мати прорізи різної форми ланцюжків або стрічок.

Основні технічні характеристики

Параметри жорсткого диска чималою мірою визначають функціонал комп'ютерної техніки. У цьому розділі каталогу представлені твердотілі накопичувачі з комірками пам'яті декількох типів: MLC, SLC, TLC, QLC та 3D NAND та V-NAND, а також їхні модифікації.

Одним з основних технічних характеристик SSD-дисків, як і будь-яких інших запам'ятовувальних пристроїв, є обсяг пам'яті. Максимальний показник для описуваних накопичувачів може становити 4 ТБ, мінімальний — 64 ГБ.

До інших великих параметрів жорстких дисків зазначеного типу входять такі:

 • Швидкість: зчитування даних — 560 МБ/с та вище, записування — 530 МБ/с.
 • Енергоспоживання: трохи більш ніж 2,2 Вт.
 • Середній час напрацювання на відмову — понад 1,5 млн годин.
 • Стійкість до ударних навантажень — до 1500 G за час дії 0,5 мс.

Висока пропускна здатність SSD-дисків і забезпечує пришвидшене завантаження системи під час ввімкнення комп'ютера або ноутбука. Навіть для середніх моделей запуск ОС займає не більш ніж 1 хв, а за деяких вдалих настроювань зовсім скорочується до 45-50 с і нижче.

Переваги SSD-дисків

Встановлення накопичувача твердотілого на ноутбук або стаціонарний комп'ютер дає чудовий результат. Крім згаданого скорочення завантажувального часу, суттєво розширюються функціональні можливості обчислювальної техніки та забезпечується низка інших переваг:

 • Висока продуктивність пристрою.
 • Наявність широкої лінійки моделей із різними характеристиками.
 • Чудова експлуатаційна надійність.
 • Доступність для споживачів із різними рівнями доходу.

Відповідно до відгуків користувачів, використання SSD-дисків як основного ПЗП або додаткового дає змогу суттєво розширити можливості техніки. Пристрій працює абсолютно безшумно, а постійний шелесткий звук вінчестера дратує й сильно втомлює людину, особливо у разі тривалого використання. Тип і характеристики SSD-диска визначаються з урахуванням моделі комп'ютера або ноутбука. Головними критеріями для вбудованих моделей поряд з об'ємом є форм-фактор та інтерфейс приєднання, які мають відповідати параметрам материнської плати. Для зовнішніх ПЗП це не має значення, потрібно лише забезпечити приєднання за допомогою кабелю з роз'ємом того чи іншого типу.

Скористайтеся шансом купити SSD-диск із доставлянням додому або до найближчого поштового відділення. Пристрій також можна забрати в пункті видавання або демонстраційному залі, які є в більшості міст нашої країни.

Показати ще