Монітори є одним з основних елементів комп'ютера. У першу увагу покупці зазвичай приділяють увагу процесору, відеокарті й обсягу пам'яті. Дисплей відповідає за зручність під час використання ПК, тому важливо приділити його вибору особливу увагу.

Зараз у продажу представлений широкий асортимент моделей, які відрізняються залежно від призначення. Окремо виділяють вироби для фотографів, геймерів і офісних працівників.

Як вибрати монітори для комп'ютера?

У каталогах магазинів можна знайти безліч пропозицій залежно від зображення, можливостей, розміру та дизайну. Характеристики також впливають на кінцеву вартість продукту, тому варто приділити пошуку підвищену увагу.

Щоб монітор задовольнив усі потреби та не спричинював дискомфорту, треба підібрати оптимальну діагональ і пропорції. Найбільш універсальними вважаються широкоформатні варіанти з роздільною здатністю 16:9 і 16:10. Оскільки не рекомендують розташовувати екран ближче, ніж 50-70 см до очей, не варто купувати моделі більші, ніж 22 дюйми. Дисплеї 25-32" зі стандартними пропорціями треба розташовувати за метр і далі від людини. Зазвичай подібні товари вибирають для ігор, щоб проводити час, комфортно сівши в крісло. Ультраширокоформатні дисплеї відомі завдяки великій ширині та маленькій висоті. Наявність вигину полегшує огляд і призначений для перегляду фільмів. Додатково дисплеї поділяють на:

  • Ultra HD;
  • Безрамковий (Cinema screen);
  • Flicker-Free;
  • Quantum Dot;
  • Підтримка 3D;
  • Вигнутий екран;
  • Поворотний екран.

Ще одним критерієм є тип матриці. На сьогодні виділяють три основні типи:

  • Монітор з IPS/PLS матрицею — має досить високу вартість і середній час відгуку. Це прекрасне рішення для дизайнерів і фотографів завдяки підвищеним вимогам до передавання кольорів. Додатково обладнані інформаційними панелями.
  • Монітор з TN-матрицею — відзначається доступною ціною, але низькою якістю передавання кольору та контрастності. Тому подібний варіант підійде для невимогливих користувачів.
  • Монітор з VA-матрицею — передбачає отримання високої якості зображення за невисокою ціною. Саме ці моделі зазвичай вибирають для домашнього використання.

Частота кадрової розкладки монітора вплине на швидкість оновлення зображення. На РК-панелях зображення статичне, але пікселі змінюють своє місце розташування. Стандартний показник 60 Гц, якого цілком достатньо для роботи, перегляду фільму або інтернета. Власникам «орлиного ока» варто зупиниться на дисплеях із більш високою швидкістю оновлення.

Яскравість буде вказувати на потужність підсвітки. У багатьох моніторів цей показник варіюється від 200 до 1000 нт. В офісах із недостатнім освітленням ця особливість не так важлива, а ось у дуже світлих кімнатах недостатня підсвітка буде погіршувати картинку, через що сприймати інформацію набагато складніше.

Щоб під єднати пристрій до джерела зображення, треба підібрати сумісний інтерфейс. Сучасні моделі обладнані портами VGA, DVI, HDMI, Display Port. Тому перед купівлею уточніть, який зі стандартів підходить для вашого ПК.

На які додаткові параметри звернути увагу?

Наявність другорядних функцій набагато полегшить процес експлуатації. Деякі бренди доповнюють свою продукцію регульованою ніжкою й поворотним механізмом. Це властивість зацікавить людей, які працюють із графікою.

Вбудована в монітор акустика дасть змогу заощадити місце на робочому столі, забезпечити нормальні умови для спілкування в Skype і прослуховування музики. Завдяки веб-камері з мікрофоном вдасться вільно обмінюватися голосовими повідомленнями без використання спеціальних аксесуарів. Завдяки наявності портів USB можна підʼєднувати флешки й інші пристрої без використання роз'ємів системного блоку. За допомогою VESA-кріплення вдасться зафіксувати девайс на стіні за допомогою стандартного кронштейна.

Перед оформленням замовлення варто ознайомитися з характеристиками й описом запропонованої продукції. Додатково можна прочитати відгуки користувачів, які розкажуть про переваги та вади виробу, на які вони натрапили під час експлуатації. У разі виникнення труднощів зв'яжіться з менеджером.

Поширені питання та відповіді

Які товари користуються попитом в категорії Монітори?

Які є новинки товарів в категорії Монітори?

Які найдорожчі товари в категорії Монітори?

Показати ще