Монітори 2560x1440: у чому їхня відмінність

До найпоширеніших входять монітори 2560x1440, які поступаються лише класиці з роздільною здатністю FullHD. Вони часто маркуються як WQHD або 2K QHD через відповідність половині ширини та висоти 4K. Під цим позначенням ховається покращений стандарт проти 1920×1080. По-перше, надано більше екранного простору. По-друге, якісніше зображення, ширша кольорова палітра й насиченіші відтінки, деталі яскравіші, а текст набагато чіткіший. Такі пристрої чудово підходять для більшості дій, починаючи з повсякденних завдань та відеоігор, закінчуючи професійною роботою з фото та відео. До того ж, цей формат переважає у лінійках усіх популярних брендів, як-от:

Три основні характеристики

В асортименті різних виробників дедалі частіше переважають монітори 2560x1440 з удосконаленою WLED-підсвіткою. Вона широко використовується для виразного зображення за невеликого нагрівання елементів і відносно малої витрати електроенергії. Ще одна характерна риса сучасних пристроїв — матове покриття. Глянцеве, безумовно, приваблює гарною яскравістю та соковитістю кольорів, але є дуже світловідбивним, до того ж, потребує ретельного догляду. Тому перевагу надають антивідблисковому, який не брудниться і створює комфортні умови за будь-якого освітлення. Незалежно від поверхні, різні панелі ґрунтуються на таких базових матрицях:

 • TN — не здає позиції завдяки доступній ціні та швидкості реакції, особливо важливій у динамічних іграх;
 • IPS — гарна досить високою контрастністю, реалістичним перенесенням кольорів і широкими кутами огляду, тому істотно дорожча;
 • VA — усереднений аналог, що стосується і вартості, і ключових параметрів, у тому числі швидкості та природного чорного кольору;
 • TFT — рідкісний тип через дорожнечу, зате цікавий відсутністю мерехтіння та геометричних спотворень, як у кутах, так і в центрі.

Вибір моніторів 2560x1440 у каталозі ROZETKA

Для комп'ютера або ноутбука, для офісного, домашнього робочого столу або ігрової системи — підібрати та купити монітор 2560x1440 можна під будь-які запити. На сайті пропонуються різноманітні широкоформатні варіанти, від найпростіших до крутих геймерських і передових професійних панелей. Стандартна діагональ варіюється в межах 22-27 Дюймів, які вважаються достатнім мінімумом. Частота оновлення, крім звичних 60 і 75 герців, зазвичай становить 144 Гц або 240 Гц. Чим вище значення, тим кращий вигляд мають рухомі об'єкти, графіка реалістичніша, яскравіша картинка й загалом приголомшливо плавна. Серед інтерфейсів, які масово застосовують зараз — DisplayPort, HDMI і USB. Співвідношення сторін 16:9 або 16:10 (звичні універсали), 21:9 (переважно для багатоекранного режиму) або 5:4 (зручні «квадратні» версії для тексту та документів).

Особливості моніторів 2560x1440

Багато моніторів 2560x1440 оснащені вбудованими колонками та вебкамерою для зручності, практичності та розширених можливостей. Залежно від рівня технологічності всі вони бувають:

 • з регулюванням по висоті — налаштовуються під конкретні ситуації шляхом зрушення вгору та вниз відносно основи;
 • безрамкові — з тонкими рамками, що дають змогу максимально задіяти корисний простір і не заважають зануренню в те, що відбувається на дисплеї;
 • поворотні — із широкоекранних легко трансформуються у вертикально похилі довгі панелі, повертаючись на 90 градусів;
 • вигнуті — окрім незвичайного зовнішнього вигляду, вирізняються неперевершеним ефектом занурення;
 • сенсорні — чутливі до дотиків та орієнтовані на сферу торгівлі, ресторанний і готельний бізнес;
 • з Flicker-Free — для захисту від дискомфортного та стомливого мерехтіння;
 • з підтримкою HDR — здатні передавати величезну різницю між яскравими світлими та глибокими темними частинами картинки.

Різноманітність модельного ряду дає змогу вибрати найкращий монітор 2560x1440 відповідно до всіх переваг.

Монітори 2560x1440

Обрано 4000 товарів

Показати ще