У кожному ноутбуку чи комп'ютері є відеокарта, яка відповідає за відтворення відео. Вона має вигляд друкованої плати, що вставляється в гніздо розширення. Буває у формі окремого чипа або частини північного мосту чипсета.

Скільки коштують відеокарти?

Ціни на відеокарти варіюються від 122 до 120 499 гривень.

Які відеокарти найкращі?

Залежно від призначення можна придбати відеокарти для майнінгу, для офісної роботи або відеокарти для ігор — у кожній із категорій свої критерії найкращого вибору.

Яку фірму відеокарти вибрати?

Найпопулярніші в користувачів відеокарти NVIDIA, AMD-відеокарти і MSI-відеокарти.

Різновиди відеокарт у каталозі ROZETKA

Функціональні та технічні можливості комп'ютерів чималою мірою визначаються використовуваною компонентною базою. Відеокарта забезпечує перетворення графічного образу на сигнал, що передається на монітор і формує зображення. Від параметрів адаптера залежить насамперед якість динамічної або статичної картинки.

Відеокарта призначається для встановлення в ПК і ноутбук та є платою розширення. Вона приєднується через універсальний або спеціалізований слот і виконує функції графічного пришвидшувача, знімаючи частину обчислювального навантаження з центрального процесора. Останнім часом можливості відеоадаптера використовуються для виконання непрофільних завдань, зокрема для майнінгу криптовалют.

Лідерські позиції у сфері розроблення відеокарт для всіх типів обчислювальної техніки займають дві компанії: AMD та nVidia. У цьому розділі каталогу ROZETKA представлена велика номенклатура графічних адаптерів, що вирізняється великою різноманітністю типів та форм-факторів. У середовищі фахівців прийняте підрозділення графічних процесорів на кілька родин:

 • AMD/ATI Radeon. Комплектуються графічними чипами серій R5, R7, R9, RX, HD, Pro та інших. Зазначені відеоадаптери забезпечують підтримку інтерфейсів PCI Express, зокрема останніх версій x16 4.0 та x8 4.0, що дає змогу їх використовувати як професійні (для формування відеосигналу для отримання висококонтрастного зображення).
 • NVidia GeForce. Виробляються на основі лінійки графічних чипів: 210, GT, GTX і RTX й обладнуються сучасними запам'ятовувальними пристроями типу: DDR, GDDR і SDDR з розрядністю від 32 до 352 бітів залежно від моделі. Об'єм пам'яті варіюється від 512 МБ до 16 ГБ.
 • NVidia NVS. Графічні адаптери випускаються під брендами Palit, Zotac і PNY і мають спеціально розроблені для них чипи серії Quadro NVS. Такі плати розширення належать до професійних та використовуються в спеціальному обладнанні.
 • NVidia Quadro. Крім розробника, виробляються відомими компаніями, як-от Dell і HP на основі згаданого графічного чипа Quadro NVS. Відеоадаптери цієї родини застосовуються в комп'ютерній техніці різного призначення від побутових до ігрових.

У топі провідних виробників графічних адаптерів числяться такі компанії:

 • Asus.
 • Gigabyte.
 • Sapphire.
 • MSI.

Відеокарти випускаються в кількох варіантах виготовлення — форм-факторах:

 • Стандартна ( дискретна). Вирізняються високою продуктивністю та приєднуються до високошвидкісної шини передавання даних типу PCI Express.
 • Низькопрофільна. Мають меншу ширину, ніж стандартні графічні адаптери, та приєднуються до роз'ємів PCIe.
 • Міні. Карти цього формату мають малі розміри та призначені переважно для ноутбуків й інших компактних пристроїв.
 • Зовнішня (eGPU). Виготовляється в захисному корпусі з власним джерелом живлення та приєднується до комп'ютера за допомогою кабелю.

Частина графічних адаптерів переважно продуктивних геймерських класів випускається з підсвіткою, для цього на платі розширення встановлюються світлодіоди. Ця фішка дає змогу надати вигляду крутої ігрової станції звичайному системному блоку.

Огляд основних параметрів відеокарт

Основу графічного адаптера становить процесорний пристрій, що забезпечує рендеринг зображень у форматах 2D та 3D. Сучасні моделі GPU мають складну архітектуру та мало чим поступаються центральному процесору комп'ютера. Основні технічні характеристики відеокарт:

 • Об'єм відеопам'яті: мінімальна — 512 МБ, максимальна — до 11 000 МБ.
 • Ширина шини пам'яті: від 32 до 4096 бітів.
 • Підтримувана роздільна здатність: до 7680 × 4320 пікселів.
 • Тактова частота ядра: понад 1366 МГц.

Під час роботи графічного процесора виділяється велика кількість тепла, для відведення якого відеокарти обладнуються системами охолодження. Останні можуть бути пасивними та являють собою металеві радіатори різних форм і розмірів, а також активними. У цьому разі на платі розширення встановлюються кулери з електровентиляторами.

Приєднання моніторів до вбудованих або зовнішніх відеокарт здійснюється через стандартні роз'єми:

 • DVI (зокрема у версіях -D, -I та Dual Link).
 • DisplayPort. Стандартний та mini.
 • VGA
 • HDMI звичайний та міні.
 • S-Video.
 • USB Type-C.

Тип роз'єму обов'язково необхідно враховувати під час вибору відеоадаптера. Інакше доведеться використовувати перехідники, що знижує надійність з'єднання.

Функціональні можливості та особливості застосування

Відеокарти призначені для оброблення графічного сигналу та виконання деяких неспецифічних завдань. Адаптери, залежно від технічних характеристик, можуть використовуватися для таких цілей:

 • Для майнінгу криптовалюти. Для створення нових блоків у технології блокчейну комп'ютер виконує серію обчислень, що займають багато часу. Для забезпечення досить швидкого перебору варіантів хешу потрібний графічний процесор із високою продуктивністю.
 • Ігрові. Професійні геймери використовують потужні графічні пришвидшувачі, що дають змогу формувати зображення з гарною роздільною здатністю. Спеціалізовані моделі відеоадаптерів забезпечують чудову деталізацію картинки та високу швидкість оброблення сигналу. Користувач має можливість оперативно реагувати на зміни ігрової ситуації.

Найкращі технічні характеристики мають професійні відеокарти, орієнтовані на забезпечення роботи спеціальних програм. Графічні пришвидшувачі цього типу широко застосовуються в САПР під час проєктування складних об'єктів і твердотілого проєктування. Використовуються також для створення тривимірної анімації та різних відеоефектів.

Особливості вибору відеокарти

Графічні адаптери купуються для апгрейду або ремонту комп'ютера або ноутбука та покликані покращити його характеристики. Під час вибору відеокарти враховуються параметри модернізованої системи і плати розширення, що купується. Водночас беруться до уваги тактова частота процесора, обсяг оперативної пам'яті та тип роз'єму.

Скористайтеся унікальним шансом вигідно купити відеокарту із необхідними параметрами — оформляйте заявку на сайті або телефонуйте на контактний номер. Працівники інтернет-магазину РОЗЕТКА організують оперативне доставляння придбаного товару поштовими відправленнями або кур'єрськими службами. Забрати покупку можна також у пунктах видавання та приміщеннях демонстраційних залів.