Що таке звукові карти

Як виявляється, звукові карти є в кожному сучасному будинку, але найчастіше люди про це не підозрюють. Комп'ютери стали невід'ємною частиною благополучного і зручного життя. Сучасне людство не уявляє себе без цієї техніки. Машини неабияк полегшують життя, але ніхто не підозрює про те, як складно вони влаштовані та скільки деталей необхідно для їхньої якісної роботи.

Звукова карта — один із найважливіших елементів роботи механізмів. Саме вона надає можливість машині обробляти звук, записувати та виводити на колонки або динаміки. Аудіокарта буває двох типів: вбудована та зовнішня. Перший вид — це кодек, вбудований у материнську плату. Другий підʼєднується за допомогою зовнішнього кабелю й має в собі величезну кількість роз'ємів. Також є види, які встановлюються в спеціальний відсік у машині.

різновиди товару

Аудіоплати — складні прилади, що мають величезну різноманітність типів, що підходять до різних видів механізму й операційних систем:

  • Звукові карти. Власне, головний тип. Виробляє звук, який користувач чує через динаміки, колонки або навушники та являє собою вбудований кодек у материнській платі. Також підʼєднується через зовнішні порти, що добре підходить для ноутбука.
  • Цифрові-аналогові перетворювачі (ЦАП). Принцип роботи простежується в назві: вид синтезує цифровий звук в аналоговий. Число розрядів на виході визначає точність сигналу. Чим більше число, тим якіснішим виходить звук. Найпоширеніший вид перетворень у звукових картах.
  • Аудіоінтерфейси. Перевалочний пункт між машиною і джерелами звуку. Являє собою своєрідний з'єднувальний міст від цифрового сигналу до аналогового. Обладнаний величезною кількістю слотів, звукопідсилювачів і мікрофонними підсилювачами. Призначається для більш складних процесів, які виконуються зі звуків, ніж виконує звичайна аудіокарта для комп'ютера.
  • Аудіоінтерфейси для iPhone / iPod / iPad. Являють собою різні блоки, що мають величезну кількість характеристик. Дорогі моделі виготовляються легкими, мобільними та компактними. Переважно бувають аналогово-цифровими та передають усі найдрібніші, тонкі звуки приладу. Має кілька способів живлення і передпісилювачі.
  • Аудіоінтерфейси для Android. Призначені саме для роботи з операційною системою Android. Підʼєднується винятково до неї. Обладнаний аналогово-цифровими перетворювачами та всілякими підсилювачами динаміків. Живиться від Android або через USB. Переважно виготовляються переносними та з легкістю вміщаються в кишеню.
  • Набори для модернізації. Додають нові функції і вдихають друге життя в застарілі моделі звукових карт. Мають різну комплектацію, окремі пристрої, що вставляються в наявний механізм. У такий спосіб вони роблять його сильнішим. Найчастіше це кілька чипів, що роблять звук кристально чистим; вони вставляються в наявну аудіокарту й оновлюють її.

Як вибрати пристрій

Щоб відповість на питання «Як вибрати аудіоплати» необхідно мати величезну кількість спеціальних знань. Головний чинник під час вибору звукової карти — це її майбутнє призначення. Більшість споживачів користуються продуктом для посилення звуку під час ігор, прослуховування музики або для створення своїх музичних шедеврів. З огляду на ці цілі необхідно вибирати пристрій.

Також звукові карти бувають зовнішніми та внутрішніми, як говорилося вище, і тут споживачеві також необхідно визначитися, яка саме потрібна йому. Відгуки радять користувачам зупинитися на зовнішньому типі через низку наявних причин, основною з яких є те, що на цей тип не впливають електромагнітні хвилі та не створюють перешкоди, на відміну від внутрішніх виробів. Також найважливішим критерієм є те, яку суму має покупець, оскільки для професійних музикантів потрібні більш якісні, але й дорожчі моделі. Для звичайного геймера підійде бюджетний варіант, що якісно виконує свою роботу.

Поширені питання та відповіді

Які товари користуються попитом в категорії Звукові карти?

Які найдорожчі товари в категорії Звукові карти?

Звукові карти: ціни на ROZETKA

Товар Ціна
Звукова карта Vention USB Sound Card 2.0 Channel 0.15 м Black (CDYB0) 339₴
Адаптер Dynamode USB C-Media 108 7.1 каналів, алюміній Чорна (USB-SOUND7-ALU black) 169₴
Звукова карта HATOR Crystal 2 Black (HTA-110) 799₴
Звукова карта Asus Xonar U5 3000₴
Показати ще