У сучасних реаліях життя людини тісно пов'язане з комп'ютерами. Для його стабільної роботи потрібний надійний блок живлення, який буде мати високі показники потужності й продуктивності. Особливо це стосується ігрових моделей із сильними відеокартами й процесором.

Сьогодні на ринку представлено безліч дешевих китайських виробів, які не зможуть забезпечити плідну роботу ПК. Коефіцієнт корисної дії в таких пристроїв украй низький, вони шумлять і часто перегріваються. Тому подібні прилади варто купувати в перевірених виробників для впевненості в їхній якості й справності.

Різновиди блоків живлення

Головна відмінність подібних виробів полягає в типах під'єднання. На ринку представлені різні види пристроїв, які умовно поділяють на модульний і стандартний. Перший варіант дає змогу під'єднувати кабель у разі потреби. Це доволі зручно власникам невеликого робочого місця, адже вдасться звільнити його від великої кількості зайвих проводів. Стандартна модель застосовується в простих і недорогих адаптерах і користується меншою популярністю серед клієнтів.

Певні блоки живлення поділяють за стандартами. Найбільш популярним сьогодні є АТХ із вихідною напругою +3,3 і +5 В SB. Цей стандарт дає змогу вмикати режим «дрімання» за допомогою натискання клавіш або мишки, де всі дані зберігаються в оперативній пам'яті, попри вимкнення комп'ютера. Стабілізатор функціонує безперервно. Також у продажу є вдосконалена модель АТС 12V з напругою 12 В.

Як вибрати блок живлення?

У каталогах магазинів представлений широкий вибір різноманітної комп'ютерної техніки. Тому процедура пошуку потрібного виробу може затягнутися на непевний час. Щоб прискорити процес, фахівці пропонують дотримуватися таких рекомендацій:

  • Насамперед важливо переконатися, що в приладі були використані якісні перетворювачі, конденсатори та інші деталі схемотехніки. У характеристиках не зазначена подібна інформація, тому доведеться переглянути огляди. Слабке охолодження й погані конденсатори через кілька років функціонування втратять первісну ємність і стануть непридатними до використання. Найкраще рішення — моделі PFC, вони вільно витримують стрибки електроенергії й перепади навантажень.
  • Сучасні люди зацікавлені в максимально тихому ПК. Віддавайте перевагу вентиляторам на 120-149 мм. Такі кулери завдяки великим лопатям здатні захоплювати багато повітря, зберігаючи швидкість до 2000 обертів за хвилину. Звертаючи увагу на радіатор, вибирайте масивні вироби з великою кількістю решіток.
  • Важливим критерієм є кабель. Дуже популярні сьогодні модульні блоки живлення з відстібними шнурами. Ураховуйте тип наявних штекерів, їхню кількість і довжину кабелів.
  • Форм-фактор показує, до якого системного блока може бути під'єднаний прилад. Найпоширенішим є АТХ, який використовується з однойменними корпусами, відеокартами й мультимедійними системами.

Для геймерів підійде блок живлення з великою кількістю роз'ємів, високою потужністю, надійністю й низьким рівнем шуму. Додатковою перевагою стане наявність сертифіката 80 PLUS Gold і обплетення. Пристрої вільно підтримають більше навантаження, будуть мати привабливий ігровий дизайн, стабільні електричні кола. Виробники враховують усі особливості індустрії й потреби користувачів, тому створюють продукти з використанням нових потужних рішень.

Людині, яка погано розбирається в техніці, важко зрозуміти особливості приладів, описані в характеристиках. Тому набагато простіше ознайомитися з відгуками користувачів і почитати їхні думки про той чи інший товар. Досвід власного застосування дасть змогу зробити правильний вибір і стати власником якісного доступного продукту.

Поширені питання та відповіді

Які товари користуються попитом в категорії Блоки живлення?

Які є новинки товарів в категорії Блоки живлення?

Показати ще