До вибору материнської плати потрібно ставитися максимально відповідально, оскільки ця деталь пов'язує воєдино всі пристрої комп'ютера та впливає на його довговічність і справність. Водночас подібний прилад має вільно під’єднувати інші прилади, які здатні в майбутньому збільшити продуктивність ПК.

Одними з найкращих виробників є ASUS або MSI. Перший варіант є популярнішим, відрізняється високою вартістю. Другий — альтернативне та більш бюджетне рішення. Тому перед покупкою важливо вирішити, з якою частотою запланована експлуатація пристрою, а також основні вимоги до нього.

Які види материнських плат представлені на ринку?

Виробники регулярно розробляють нові вдосконалені моделі, щоб збільшити продуктивність комп'ютерів і задовольнити більшу кількість клієнтів. Тому окремо виділяють такі види пристроїв:

  • Геймерські материнські плати дають змогу створювати підсистему високої потужності з декількох адаптерів. Такі вироби, здебільшого, складаються з декількох мікросхем, які захищають комп'ютер від вірусних атак. Ігрові матплати відрізняються наявністю додаткових портів для під’єднання підсвітки, рідинної системи охолодження або вентиляторів.
  • Звичайні материнські плати. Особливість подібних моделей — демократична вартість. Вони мають радіатор середньої потужності та стандартну кількість слотів для під’єднання аудіо, мережевих карт, контролерів та інших елементів. Деякі товари продаються з вбудованим відео.
  • Материнські плати для майнінгу виникли через великий попит на криптовалюту. Їх головна особливість — розташування виводів PCI-E, можливість функціонування з двоядерними процесами, відсутність зайвих «наворотів», адекватна вартість. Більшість оснащені додатковими роз'ємами для під’єднання до блоку живлення.

Вид комплектуючих стане основним критерієм під час вибору подібної продукції. Не варто переплачувати за моделі з великим функціоналом для простого використання.

Як вибрати материнську плату?

Людина, яка не вивчала будови комп'ютера, зазнає низку труднощів під час покупки матплати. Тому фахівці рекомендують звернути увагу на ряд критеріїв, які допоможуть зробити правильний вибір.

Насамперед, потрібно визначитися з форм-фактором, який дасть змогу запобігти безлічі проблем у майбутньому. Одним із найбільш популярних сьогодні вважається ATX і його міні-варіант — Micro ATX. Цей критерій визначає можливість подальшого розширення системи. Micro ATX менше слотів для розширення під відеокарти, але є більш бюджетними, порівнюючи з аналогами, та використовуються для офісів і домашніх систем. Плати ATX більші, тому можуть не підійти під корпус системного блоку.

Ще один критерій — вибір сокета. Він відповідає за сумісність процесора та материнської плати. Повний перелік сокетів, що підтримуються, розташований на офіційному сайті виробника.

Чипсет — сполучна ланка для нормальної взаємодії системи. Під час вибору північного моста потрібно враховувати його можливість. Окремі моделі призначені для геймерів і підтримують 42 лінії відеоадаптерів, інші — більш урізані за функціоналом.

Кількість роз'ємів і слотів розширення є не менш важливим чинником. Звертайте увагу на тип оперативної пам'яті. Наявність додаткових портів USB зробить експлуатацію ПК комфортнішою, оскільки до них, зазвичай, під’єднують мишку, колонки, клавіатуру, принтер та інші пристрої. Аудіороз’ємів може бути три або шість штук. Першого варіанту цілком достатньо для звичайного використання.

Додатковими перевагами стане інтерфейс для під’єднання системних дисків, периферійних пристроїв для передавання даних, модулі Wi-Fi, кнопки-індикатори для оверклокінгу, фірмові елементи та технології від виробника.

Ознайомтеся з відгуками про вподобаний товар, щоб дізнатися його головні особливості під час експлуатації. Полегшити пошук оптимальної моделі також допоможе наявність функції порівняння, докладна характеристика, опис та можливість звернутися до фахівця для отримання консультації.

За заданими параметрами не знайдено жодної моделі