Комп'ютерні ігри давно стали частиною життя людини. І якщо люди старшого покоління менш схильні грати у відеоігри, то молодь вважає гри на комп'ютері одним із найважливіших видів дозвілля, нарівні з подорожами та проведенням часу з друзями. Природною реакцією на популярність комп'ютерних ігор стала поява спеціальних товарів для тих, хто полюбляє пограти, тож сьогодні кожен солідний виробник комп'ютерної техніки має у своєму арсеналі кілька лінійок товарів для геймерів. Одним із найважливіших пристроїв, без яких грати на комп'ютері практично неможливо — геймерська клавіатура. Вона стане надійною помічницею в онлайн баталіях і дасть максимально результативно боротися із суперниками в іграх практично будь-якого жанру.

Різновиди ігрових клавіатур

Сьогодні на ринку представлені клавіатури для ігор трьох типів:

 • Механічні. Працюють за принципом звичайних механічних перемикачів, що зумовлює їхню високу надійність і зносостійкість. Професійна ігрова механічна клавіатура має низку переваг перед іншими. Це низький час відгуку (0,2 мс), а також висока надійність і довговічність. Кожна клавіша такої клавіатури може пережити до 50 млн натискань, перш ніж механізм прийде в непридатність. Однак геймерські клавіатури такого типу коштують досить дорого, а також мають досить великі габарити.
 • Мембранні. Принцип роботи трохи інший — замикання контакту відбувається за допомогою силіконової або пластикової мембрани, яка прогинається після натискання на кнопку. Термін «життя» таких кнопок невисокий, лише 5 млн натискань, однак клавіатури, зроблені за цією технологією, можуть похизуватися досить низькою ціною, компактними розмірами й ідеально підійдуть для геймерів початківців.
 • Ножичні. Найчастіше такі клавіатури встановлюються на ігрових ноутбуках, позаяк вони мають найскромніші габарити, порівнюючи з усіма вищезгаданими варіантами. Фактично, ножичні клавіатури працюють за принципом механічних, проте перемикач у кожній із кнопок має видозмінену форму, схожу на ножиці. Це дало змогу «втопити» клавішу в корпус і заощадити місце. Однак для справжніх геймерів ножичні клавіатури підійдуть, тільки якщо гравець воліє використовувати ноутбук, а не стаціонарний ПК.

За типом під’єднання, геймерські клавіатури поділяються на два типи:

 • Бездротові — обладнані модулем Bluetooth, за допомогою якого здійснюється під’єднання до комп'ютера;
 • Дротові — під’єднання яких можливе тільки за допомогою дроту.

Кожен із типів під’єднання має свої переваги та вади. Бездротові дуже зручні й автономні. Геймер може грати в улюблений шутер, стратегію або аркаду, сидячи на дивані або в кріслі, далеко від системного блока ПК. Однак у разі частого використання завжди необхідно мати запасний комплект батарейок або акумуляторів, позаяк вони мають властивість розряджатися і виходити з ладу в найнесподіваніший момент.

Дротові клавіатури так само поділяються на два типи:

 • USB;
 • PS/2.

Переважна більшість клавіатур на дроті випускаються саме з інтерфейсом під’єднання USB. Він універсальний, зручний і практичний, проте у разі перевантаженості шини USB може виникати затримка в передаванні сигналу про натискання. Також на клавіатурах USB інтерфейсу обмежена кількість одночасних натискань.

Інтерфейс PS/2 позбавлений тих вад, які характерні для USB моделей, однак цей тип під’єднання безнадійно застарів. Сьогодні знайти ігрову клавіатуру, яка використовує цей тип роз'єму — велика рідкість, та й виробники системних блоків воліють не обладнувати свої ПК портами цього типу, а віддають перевагу USB.

Матеріали для виготовлення ігрових клавіатур

Сьогодні на ринку можна побачити клавіатури, клавіші яких зроблені з таких матеріалів:

 • АБС пластик — термо- і зносостійкий, цей матеріал використовується у виробництві клавіатур ТОП-сегмента;
 • ПБТ пластик — бюджетний матеріал для виробництва геймерських клавіатур середнього та нижчого цінового сегмента. Клавіші, зроблені з нього, досить швидко стираються, дають відблиски під час світла, а також не мають термостійкості.

За способом нанесення символів на клавіші, клавіатури для шанувальників ігор також поділяються за такими типами:

 • Лазерне пропалювання — надійне випалювання потрібного символу в пластиці, що призводить до невеликої шорсткості поверхні клавіш і довгостроковості роботи;
 • Друк сублімації — технологія, що припускає просочування верхніх шарів пластику фарбою, перетвореною в пару, і закріплення пігменту на його волокнах;
 • Друк — найпоширеніший спосіб, за якого літери й символи наносяться на клавішу зі спеціальними наклейками, що мають властивість досить швидко стиратися, проте з такою ж легкістю замінюватися на нові;
 • Двокомпонентне лиття — найдорожчий тип нанесення символів, який передбачає з'єднання двох частин клавіш в одне ціле. Нижня частина — основа, а верхня містить символ. Такі клавіатури максимально довговічні й надійні в експлуатації.

Грамотний вибір ігрових клавіатур

Перш ніж купити ігрову клавіатуру в Україні, потрібно звернути увагу у виборі відповідної моделі на такі аспекти:

 • Ергономічність. Від неї залежить, наскільки зручно і комфортно буде геймеру користуватися девайсом під час гри. В ідеалі, розташування клавіш має бути максимально «заточеним» під руку геймера, що дасть змогу під час гри максимально швидко змінювати положення пальців для оперативного реагування та досягнення максимальної результативності.
 • Під час вибору також варто звертати увагу на додаткові клавіші або важелі. Іноді, у разі опрацьованого дизайну, такі елементи можуть істотно полегшити гру, а у разі невдалого розташування — приносити постійний дискомфорт і знижувати задоволення від гри, а також результати.
 • Підсвітка. Клавіатури для геймерів практично всі випускаються з підсвіткою. Вона виконує як декоративну роль, так і цілком функціональну, даючи гравцеві бачити потрібну клавішу, навіть якщо він грає в недостатньо освітленому приміщенні.
 • Програмне забезпечення. Дуже важливий момент, на який варто звернути увагу під час купівлі. Можливість швидко запрограмувати потрібні клавіші, зберегти конфіги та зробити масу додаткових дій, які допоможуть показати вищі результати — це важливий атрибут нової клавіатури, тож у виборі нової клавіатури варто звернути увагу також і на наявність ПЗ в комплекті.
 • Виробник. Здебільшого, брендові пристрої можуть похизуватися високою якістю збирання та надійністю, на відміну від продукції невідомих виробників.
 • Відгуки. В каталозі ROZETKA можна знайти велику кількість ігрових клавіатур від провідних виробників, а перейшовши на модель, яка зацікавила, тут можна ознайомитися з відгуками реальних покупців, які діляться досвідом експлуатації своєї купівлі.

Купити ігрову клавіатуру в Україні можна в інтернет-магазині ROZETKA. Завжди в наявності багато моделей від провідних брендів. Також у магазині часто проводяться акції від виробників, тож придбати нову модель можна за акційною ціною або отримати приємний подарунок. На всі моделі поширюється гарантія від виробника.

Обрано 943 товари

Показати ще 60 товарів