Головний складник будь-якого ПК — це система охолодження. Вона представляється як набір спеціальних пристроїв для усунення тепла в деталях, зі швидко нагрівальними властивостями, через насичене функціонування «заліза». Отримане тепло утилізується приладом в атмосферу, усувається разом із теплоносієм або через фазову трансформацію теплоносія.

Принцип роботи приладу для комп'ютера і для ноутбука не відрізняється. Передавання тепла відбувається завдяки робочій рідині, що проходить через усі частини. Досить часто виробники використовують дистильовану очищену воду, іноді з добавками й компонентами. Набагато рідше застосовується рідкий метал, олива або антифриз. До набору входять помпи, теплознімач, радіатор для розпилення рідини та спеціальний резервуар для неї, шланги, труби й датчики.

Важлива умова нормальної роботи пристроїв для процесора intel — теплопровідність рідини, щоб можливо було мінімізувати зміну температурного режиму між частиною трубки й поверхнею випаровування. Ще вона має характеризуватися високим значенням питомої теплоємності для зменшення швидкості циркуляції рідини, що і приводить до ефективного охолодження.

Різновиди систем охолодження

Таке обладнання обов'язковий складник будь-якого ПК, особливо для ігрової відеокарти і професійних комп'ютерів для програмістів. Все залежить від потужності самого ПК та інших характеристик, тому можуть встановлюватися різні типи пристроїв. Усі товари можна розділити на такі типи:

  • Повітряне охолодження (кулер). Найпоширеніший різновид. Усе тепло з гарячих деталей переміщується до радіатора й потім розпорошується у довкілля. Ефективність його дії залежить від корисної площі радіатора, матеріалу виготовлення, швидкості подавання потоку повітря.
  • Пасивне (радіатор). Застосовується до тих деталей компа, де нагрівання відбувається не занадто швидко. Є моделі, обладнані приладом безшумного охолодження, що характеризуються ефективним відведенням тепла за низької швидкості потоку повітря.
  • Рідинне. Використовуються частіше на серверних комп'ютерах, ніж на домашніх ПК. Його переваги у швидкому охолодженні. У пристрої є спеціальна робоча рідина під назвою холодоагент, що відводить тепло від елементів, що нагріваються, до радіатора. Після чого відбувається розсіювання отриманого тепла у довкілля.
  • Термоінтерфейси. Частина приладу, що проводить тепло і встановлюється між охолоджуваною поверхнею і пристроєм відведення тепла. Використовуються особливі пасти й компаунди.
  • Кронштейни для ПК обладнання. Це насадка, що має вигляд пропелера. За допомогою її прикривається вся охолоджувальна система. Під час включення комп'ютера техніка починає працювати та крутити, що також створює додаткове охолодження всіх деталей «заліза».

Крім пасивних кольорів на техніку також встановлюються активні моделі. Вони функціонують завдяки конвекції. Він має форму радіатора зі спеціальним вентилятором. Вони відповідають за охолодження розпечених процесорів, піддаються нагріванню найбільше, попри невеликі розміри приладу. Через те що система працює разом із вентилятором, періодично з'являються неприємні шуми, що заважають повсякденній діяльності.

Як вибрати систему охолодження для ПК

Для того, щоб прилади працювали без збоїв і давали результати, потрібно розбиратися в тому, на які елементи вона має давати основний вплив. Для всього корпусу вентиляція здійснюється за допомогою спеціальних отворів. Повітря проходить через них, потрапляє всередину «заліза», проходити через усі елементи й виходить через блок живлення. Для ПК, що постійно працює, такого охолодження буде мало, тому виробники встановлюють додаткові прилади.

Щоб питання, як вибрати складові для комп'ютера або ноутбука, не було проблемою, фахівці радять спочатку добре вивчити техніку. Це потрібно для того, щоб розуміти, які прилади й навантаження може витримати материнська плата.

Після проведення аналізу всіх показників можна братися до вибору вентилятора. Його рекомендується брати з великими лопатями. На кожному з них будуть спеціальні значки, що вказують на рівень шуму, який він видає під час роботи. Так можна відразу запобігти занадто гучному охолодженню, вибрати відповідний прилад. Відгуки в інтернеті свідчать, що встановлення всієї системи проста справа, але краще довірити цінний ПК професіоналу, так і вибір приладів теж. Після вдосконалення техніки фахівцями з «заліза» вона працюватиме швидше й ефективне.

Поширені питання та відповіді

Які товари користуються попитом в категорії Системи охолодження?

Які є новинки товарів в категорії Системи охолодження?

Системи охолодження

Показати ще